|
کدخبر: 151399

آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که نرخ پراید ۱۳۱ بین ۹۷ تا ۱۰۳ یا ۱۰۴ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۱۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بین ۱۷۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان، سمند LX نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان و پژو پارس حدود ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودرو آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

بررسی وضعیت بازار خودروی کشور نشان می‌دهد که قیمت‌ها در بازار به یک ثبات رسیده و طبق گفته فعالان بازار، این قیمت‌ها تا شب عید تثبیت خواهد شد و نوسان خاصی رخ نخواهد داد.

پس از کاهش تلاطم در بازار ارز و صرف نظر کردن شورای رقابت از افزایش نرخ کارخانه‌ای خودرو در ۳ ماه زمستان امسال، قیمت‌ها در بازار خودروی کشور نیز تقریباً به یک ثبات رسیده و تقاضای کاذب جای خود را به خریداران واقعی داده است و آنطور که فعالان بازار خودرو می‌گویند، پیش‌بینی می‌شود ثبات قیمت‌ها تا پایان سال و اوایل سال آینده پابرجا باشد و نوسان خاصی در قیمت‌ها رخ ندهد.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که نرخ پراید ۱۳۱ بین ۹۷ تا ۱۰۳ یا ۱۰۴ میلیون تومان، تیبا ۲ حدود ۱۲۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بین ۱۷۹ تا ۱۸۲ میلیون تومان، سمند LX نزدیک به ۱۷۲ میلیون تومان و پژو پارس حدود ۱۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته این قیمت‌ها به صورت میانگین بوده و بین ۲ تا ۳ میلیون تومان نوسان قیمتی دارد.

در همین راستا نعمت الله کاشانی نسب نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهارکرد: بازار تقریباً به یک ثباتی رسیده است و مشتریان واقعی که به دنبال خرید خودرو برای پایان سال و شب عید هستند، به بازار آمده‌اند و می‌توان گفت که درحال‌حاضر مصرف‌کننده واقعی برای مصرف شخصی، خودرو می‌خرد.

وی افزود: با توجه به ثباتی که در بازار ایجاد شده و احتمال افزایش یا کاهش نرخ وجود ندارد، درحال‌حاضر بهترین فرصت برای خرید خودرو است.

کاشانی نسب گفت: کلاً مصرف‌کننده برای خرید شخصی در بازار است و دلال در بازار حضور ندارد چراکه خودرو تقریباً جذابیت سرمایه‌ای خود را از دست داده است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران تاکید کرد: نوسان قیمتی بسیار کم است و می‌توان گفت که قیمت‌ها تقریباً تثبیت شده است و اتفاق خاصی در بازار نخواهد افتاد.

میانگین نرخ برخی از خودروهای پر فروش در بازار به شرح جدول زیر است.

منبع: مهر

ارسال نظر