|
کدخبر: 149256

چرا قیمت خودرو کاهش یافت؟

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: روند کاهشی قیمت خودرو در بازار همچنان ادامه دارد.

خودرو چرا قیمت خودرو کاهش یافت؟

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: بازار اکنون به شدت راکد و خرید و فروش بسیار کم است، به طوری که فقط در این بازار می‌توان خریدار واقعی دید و دست دلالان از این بازار کوتاه شده است. 

او بیان کرد: اینکه شورای رقابت تغییر فرمول داد، هیجان یک تا ۲ روزه، روی بازار خودرو گذاشت و پس از آن قیمت‌ها روند کاهشی به خود گرفت.  پس از اظهارات رئیس شورای رقابت بازار دچار هیجان شد و قیمت‌ها افزایش یافت اما مجدد پس از سه روز قیمت‌ها در بازار کاهشی شد.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران افزود: چند روزی است که قیمت دلار و یورو و یعنی ارز کاهش یافته است از آنجایی که قیمت ارز به شدت در قیمت طلا تاثیر گذار است، بنابراین هر روز شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار هستیم. این کاهش قیمت در بخش خودروهای خارجی بسیار مشهودتر از خودروهای ایرانی است.

کاشانی نسب با تاکید بر اینکه اگر نرخ دلار به همین شکل کاهش یابد، ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو نیز ادامه می‌یابد، گفت:  با توجه به نزولی بودن قیمت‌ها، خریداران بیش از قبل نسبت به خرید خودرو تردید دارند، به شکلی که فروشنده در بازار وجود دارد اما خریداری نیست.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران معتقد است تا زمانی که نرخ‌ها ریزشی باشند و به ثبات نرسند، خریدار تمایلی به خرید نخواهد داشت.

خودرو  قیمت 
پژو ۲۰۶ تیپ ۲

۱۸۰ میلیون تومان

 

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۲۴۵ میلیون تومان
سمند LX ۱۷۰ میلیون تومان
پژو پارس سال ۲۰۰ میلیون تومان
پژو ۴۰۵ GLX   ۱۷۵ میلیون تومان
پژو ۲۰۷ دستی ۲۷۱ میلیون تومان
رانا ۱۹۵ میلیون تومان
سایپا ۱۱۱ ۹۸ میلیون تومان
سایپا ۱۳۱ ۱۰۰ میلیون تومان
تیبا ۱۲۳ میلیون تومان
تیبا ۲

۱۲۸ میلیون تومان

ساینا ۱۳۳ میلیون تومان

کوییک دنده‌ای

 

۱۴۳ میلیون تومان

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ناشناس ارسالی در

    مردم بخدا دارن بی حساب حرف میزنند کدام قطعه خودرو ارزان شده که خودرو ارزان بشه اگرنیازیه خودرودارید بخدابخریدواگرنه ارزومیشود تمام خودروهای داخل بازار ثبت نامهای یکسال قبل است تحویل دادند بخدا این دولت آخوندی مفت بازنیست شمامصرف کنندها طمع نکنیدبه علی این فقط یک فرصت خریداست

  • ناشناس ارسالی در

    اقای خبرنگارسریع ننوشتم به کسی توهین افترا نکردم لطفا

ارسال نظر