|
کدخبر: 143275

خودروهای سنگین گوی کیفیت را از سواری ها ربودند

آخرین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در رابطه با خودروهای سنگین تولیدی داخل در آبان ماه نشان می‌دهد که کیفیت خودروهای سنگین نسبت به ماه‌های گذشته ثابت مانده و تغییری نداشته است. البته که خودروهای سنگین ما به نسبت سواری‌ها و وانت‌ها از اوضاع کیفی بهتری برخودار هستند؛ به‌گونه‌ای که یک خودرو پنج ستاره، هشت خودرو چهارستاره‌ای و تنها سه خودرو سنگین، سه‌ستاره‌ای در این ارزیابی دیده می‌شود.

خودرو خودروهای سنگین گوی کیفیت را از سواری ها ربودند

در گروه خودروهای سنگین تولیدی در بخش مسافربری در گروه خودروهای مینی‌بوس و میدل‌باس، ایسوزو سحر و مینی‌بوس شیلر که هر دو متعلق به شرکت بهمن‌دیزل هستند، توانسته‌اند چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

همچنین در اتوبوس‌های بین‌شهری نیز اتوبوس بین‌شهری درسا از تولیدات شرکت عقاب‌افشان نیز موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده است.

در گروه خودروهای باری نیز در گروه کامیونت‌ها، کامیونت ایسوزو NMR۸۵ پنج ستاره کیفی و پس از آن به ترتیب، کامیونت ایسوزو NPR۷۵K و کامیونت شیلر چهار ستاره و کامیونت الوند هم سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده‌اند.

ارزیابی کیفیت کامیونت‌های تولیدی آبان ماه نشان می‌دهد که کامیونت شیلر و ایسوزو NMR۸۵ در مهرماه نسبت به شهریور ماه به ترتیب از سه ستاره به چهارستاره و از چهار ستاره به پنج ستاره کیفی ارتقا داشته‌اند و ثبات کیفی را حفظ کرده‌اند.

در بخش کامیون‌ها نیز به ترتیب کامیون ایسوزو NPR۷۵M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی، کامیون بنز WH ایران‌خودرو دیزل هم سه ستاره کیفی به دست آورده‌اند.

در دسته کشنده‌ها نیز کشنده FAW J۶ سیباموتور و کشنده نیو فوتون Auman H۴ شرکت ایران‌خودرو دیزل هر یک چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند. کشنده FAW J۶ هم چند ماهی است که ارتقا کیفیت پیدا کرده و این ارتقا کیفی را حفظ کرده است.

در همین گروه کشنده‌ها، سیتراک C۷ نیز سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر