|
کدخبر: 189681

انهدام باند مخوف زورگیری

فرمانده انتظامی استان البرز از انهدام باند ۱۸ نفره سارقان زورگیر خبر داد که اقدام به سرقتهای متعدد کرده بودند.

حوادث انهدام باند مخوف زورگیری

در پی انتشار فیلم سرقت مسلحانه راکبان یک موتورسیکلت در آزادراه کرج ـ قزوین در فضای مجازی، شناسایی سارقان به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی البرز قرار گرفت.

کارآگاهان در همان ساعات اولیه موفق به کسب سرنخهایی از اعضای یک باند شبکه‌ای سرقت شدند که در البرز و استانهای همجوار با شیوه‌ای خاص اقدام به سرقت می‌کردند و با رصد اطلاعاتی چهار نفر از اعضای این باند را شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

تحقیقات پلیس همچنان برای شناسایی سارقانی که فیلم آنها در فضای مجازی منتشر شده بود، ادامه داشت، در ادامه، ۱۴ نفر دیگر از اعضای این شبکه در استانهای مختلف از جمله تهران و اردبیل شناسایی شده و با تحت نظر قرار دادن تحرکات آنها، در چند عملیات ضربتی دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شدند.

سردار عباسعلی محمدیان؛ فرمانده انتظامی استان البرز با اعلام این خبر گفت: یک قبضه سلاح گرم و چندین قبضه سلاح سرد از مخفیگاه متهمان کشف شد و تمام افراد دستگیر شده دارای سوابق متعدد سرقت و زورگیری هستند

وی با اشاره به شناسایی تعدادی از مالباختگان این پرونده، یادآور شد: تلاش کارآگاهان برای کشف سرقتهای دیگر همچنان ادامه دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اشراف اطلاعاتی پلیس بر روی مجرمان، دلیل زمان‌بر بودن دستگیری اعضای این باند را شبکه‌ای بودن فعالیت و تعداد بالای اعضای آن عنوان و بیان کرد: مجرمان و سارقان بالاخره در تور اطلاعاتی پلیس گرفتار خواهند شد و شکی در این موضوع نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...