|
کدخبر: 173518

مدلی موفق از واکسیناسیون کرونا

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، واکسیناسیون خودرویی را مدلی موفق خواند.

جامعه مدلی موفق از واکسیناسیون کرونا

علیرضا زالی، روز سه شنبه در مراسم افتتاح مراکز تجمیعی واکسیناسیون در ورزشگاه تختی، گفت: مدل خودرویی واکسیناسیون مدل موفقی است تا رفت و آمد فیزیکی زیادی صورت نگیرد. حتماً در روزهای آینده هم این اقدام در نقاط دیگر تهران برگزار خواهد شد و سرعت بالا خواهد رفت. دیروز در ۷۰ دقیقه ۵۰۰ ماشین با رعایت استاندارد بهداشتی در سرخه حصار واکسینه شدند. همه کسانی که واکسن را تزریق می‌کنند حرفه‌ای هستند و دقت فدای سرعت نخواهد شد.

وی افزود: در حال گذر از مراکز بهداشتی به مراکز تجمعی واکسیناسیون هستیم که اندکی زمان بر خواهد بود و من مراتب عذرخواهی خود را به مردم اعلام می‌کنم. از یار همیشگی خودم سردار حسن زاده تشکر می‌کنم که بسیار در کنار ما بودند و تمام ظرفیت بالقوه و بالفعل سپاه تهران را در اختیار ما قرار دادند.

زالی تاکید کرد: در مختصات برنامه تجمیعی واکسیناسیون بحث سهولت، دسترسی و توجه به ساختار شهری بسیار مهم است تا مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهر ایجاد ترافیک نکنند. امروز در مرکز تجمیعی ورزشگاه تختی میزبان گروه ۷۵ سال به بالا هستیم و به تدریج میزبان سایر گروه‌های سنی خواهیم بود.

وی گفت: افراد ۳۰ تا ۳۵ ساله بیشترین جمعیت کشور است، بالغ بر ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است، گروه بعدی ۲۵ تا ۳۰ سال ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و گروه ۳۵ تا ۴۰ سال حدود ۷ میلیون نفر است. در روزهای آتی با تأمین لجستیک کافی جمعیت فراوان‌تری باید واکسینه کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...