|
کدخبر: 167751

وضعیت نگران‌کننده؛ بیمارستان‌های اهواز جا ندارد!

پس از این که استان خوزستان زمستان سال گذشته را در وضعیت قرمز شیوع کرونا سپری کرد، دوباره بیمارستان‌های این استان به‌خصوص شهر اهواز از بیماران کرونایی پر شده و بازهم شرایط نگران کننده‌ای در خوزستان حاکم شده است.

جامعه وضعیت نگران‌کننده؛ بیمارستان‌های اهواز جا ندارد!

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز از پر شدن تمامی تخت‌های بیمارستان‌های این شهر حتی تخت‌های اورژانس خبر داد و گفت: برای تعدادی از بیماران که نیاز به بستری دارند، اما حال عمومی آنها به گونه‌ای است که امکان ترخیص وجود دارد، داروی رمدسیویر به صورت سرپایی تجویز می‌شود و درمان این بیماران را در قالب بستری موقت انجام می‌دهیم تا لود بخش کاهش یابد اما با این وجود نیز تخت خالی نداریم.

دکتر محمد آرزومند اظهار کرد: همچنان ظرفیت تخت‌های بیمارستان امیرالمومنین(ع) تکمیل است و میزان مراجعه بیماران به بیمارستان بالا است.

وی افزود: روز سه‌شنبه، ۱۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امیرالمومنین (ع) بستری بوده‌اند. در این روز، نسبت به روزهای قبل میزان مراجعات بیشتری داشته‌ایم.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز تصریح کرد: اکنون وضعیت به گونه‌ای است که حتی تخت‌های اورژانس بیمارستان پر هستند و ادامه این روند، بسیار نگران‌کننده است.

وی گفت: برای تعدادی از بیماران که نیاز به بستری دارند اما حال عمومی آنها به گونه‌ای است که امکان ترخیص وجود دارد، داروی رمدسیویر به صورت سرپایی تجویز می‌شود و درمان این بیماران را در قالب بستری موقت انجام می‌دهیم تا لود بخش کاهش یابد اما با این وجود نیز تخت خالی نداریم.

آرزومند بیان کرد: در پیک چهارم کرونا نمی‌توان فرمول‌های قبلی در پیک‌های گذشته را مد نظر قرار داد و مشاهده می‌شود که افرادی در هر سنی و بدون بیماری زمینه‌ای مبتلا شده‌اند و حتی برخی از آنها فوت شده‌اند.

وی گفت: در این پیک با کرونای انگلیسی مواجه هستیم و درحال‌حاضر مراجعه دیرهنگام به بیمارستان، یکی از دلایل فوت برخی بیماران است.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) مرکز استان خوزستان ادامه داد: این پیک، بسیار طولانی و فرسایشی شده است. از طرفی نیروها با تمام ظرفیت در حال ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا هستند و این وضعیت موجب مستهلک شدن پرسنل می‌شود که نگران‌کننده است.

آرزومند با اشاره به ابتلای ۷۰ درصد کادر درمان این بیمارستان به کرونا و فوت یک نفر از پرسنل این بیمارستان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، گفت: در این پیک، یک‌سوم کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند اما خوشبختانه تقریبا به همه پرسنل حائز شرایط، واکسن تزریق شده است.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...