|
کدخبر: 163326

ابلاغ محدودیت‌های جدید متناسب با رنگ‌بندی شهرها

وزیر بهداشت گفت: برای کاهش هر نیم میلی متری از منحنی بیماری در کشور عرق هزاران کارمند و زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد پرتلاش و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می‌شود.

جامعه ابلاغ محدودیت‌های جدید متناسب با رنگ‌بندی شهرها

وزیر بهداشت ضمن اشاره به توقف اعمال غیراورژانس در بیمارستان‌ها در شرایط کنونی کرونا و با تاکید بر لزوم گسترش فعالیت مراکز منتخب ۱۶ ساعته، در عین حال گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی‌های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه‌های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد.

دکتر سعید نمکی در دوازدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهارکرد: مردم، دعاگو، سپاسگزار و قدردان خادمان خودشان در نظام سلامت هستند و به آنها احترام می‌گذارند. از ابتدای شیوع کرونا در کشور خیلی از دستگاه‌های اجرایی به کمک نظام سلامت آمدند اما پیشانی این دفاع جانانه، مدافعان سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بودند.

وی افزود: خیز جدید بیماری با خیزهای قبلی، متفاوت است. یکی دو روز قبل به معاون محترم درمان تاکید کردم که فعلا اعمال غیر اورژانسی لغو شود تا با مشکل کمبود تخت‌های بیمارستانی در کشور روبه‌رو نشویم چون رفتار ویروس جهش یافته با ویروس قبلی متفاوت است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی حتما باید تعداد مراکز منتخب ۱۶ ساعته، فعال تر شود و گسترش پیدا کند و در این مراکز، داروهای سرپایی آنتی وایرال به ویژه در مراحل اولیه بیماری، تست‌های تشخیصی و تیم‌های مراقبتی برای افراد در تماس با بیماران حضور داشته باشند تا مراجعات بیمارستانی کنترل شود.

نمکی تاکید کرد: در فضای مجازی نوشتم که برخی تصور می‌کنند که تغییر منحنی بیماری در کشور، با فتوشاپ انجام می‌شود اما برای کاهش هر نیم میلی متری از این منحنی ها، عرق هزاران کارمند و زحمتکش نظام سلامت، خون و جان هزاران فرد پرتلاش و دوری و انتظار هزاران خانواده هزینه می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی گفت: در آینده نزدیک شاهد تغییر متغیرهای رنگ بندی‌های شهرهای کشور و در نظر گرفتن مولفه‌های تاثیرگذار مانند ویروس جهش یافته خواهیم بود و محدودیت‌ها متناسب با رنگ بندی‌های جدید، ابلاغ خواهد شد. انتظار ما این است که روسای و همکاران ما در دانشگاه ها، همچنان بر روی پروتکل‌ها ایستادگی و مقاومت کنند.

گفتنی است در این نشست، گزارش هایی از سوی معاونان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ارائه شد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...