|
کدخبر: 161057

یکی از محافظان اردوغان خودکشی کرد+نامه

جسد «مهمت بولوت» محافظ ۲۸ ساله رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در ۱۵ مارس (دوشنبه ۲۵ اسفند) در کنار نامه‌ای که علت مرگ خود را مقام‌های بالاتر عنوان کرده بود، در خانه‌اش پیدا شد.

بین‌الملل یکی از محافظان اردوغان خودکشی کرد+نامه

یکی از محافظان رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه خودکشی کرد و در نامه‌ای مافوق‌های خود را مقصر این حادثه خواند.

به نوشته وبگاه «دووار» جسد «مهمت بولوت» محافظ ۲۸ ساله رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در ۱۵ مارس (دوشنبه ۲۵ اسفند) در کنار نامه‌ای که علت مرگ خود را مقام‌های بالاتر عنوان کرده بود، در خانه‌اش پیدا شد. وی در این نامه خواسته بود هیچ مقام عالی رتبه‌ای در مراسم خاکسپاری‌اش شرکت نکند.

«مورات باکان»، معاون حزب مخالف جمهوریخواه خلق (CHP) با ارسال نامه‌ای به «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه درباره افزایش شمار خودکشی در میان پرسنل پلیس خواستار رسیدگی به این مسئله در پارلمان ترکیه شد.

در بخشی از این نامه است: «جوانان به زندگی خود پایان می‌دهند. شما کجا هستید، سلیمان سویلو! این افراد ترجیح می‌دهند پلیس شوند اما بعدا به زندگی خود پایان دهند. چه چیزی آنها را به سمت خودکشی سوق می‌دهد؟».

این نماینده مجلس گفت: «این افسران همیشه از فشارهای مافوق خود صحبت می‌کنند. آیا شما صدای آنها را می‌شنوید، آقای سویلو؟ آیا تحقیقات را شروع می‌کنید؟ شما البته مجبور به این کارهستید».

وی پرسید: «آیا فکر می‌کنید فشار از سوی مافوق و شرایط سنگین کار علت اصلی خودکشی در میان نیروهای پلیس است».

 

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...