|

بخوانید :

کدخبر: 144972

تمدید ممنوعیت‌ های مهاجرتی به آمریکا

رئیس‌جمهور فعلی امریکا علی‌رغم مخالفت گروه‌های حقوقی و تجاری مختلف، قانون ممنوعیت‌های مهاجرتی به این کشور را تمدید کرد.

بین‌الملل تمدید ممنوعیت‌ های مهاجرتی به آمریکا

در حالی که حدود سه هفته به پایان دولت کنونی امریکا باقی مانده، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور ممنوعیت‌های مهاجرتی به ایالات متحده را تمدید کرد.

دو قانون ممنوعیت مهاجرتی که به دستور ترامپ تمدید شدند، جلوی صدور «گرین کارت» برای تعداد زیادی از ثبت‌نام‌کنندگان خارجی را گرفته و کارگران خارجی را نیز موقتاََ از ورود به خاک ایالات متحده باز می‌دارد.

رئیس‌جمهور امریکا دلیل تمدید ممنوعیت‌های مهاجرتی به این کشور را نیاز به حفظ شغل لازم برای نیروی کار امریکایی و کمک به اقتصاد بحران‌زده این کشور در بحبوحه شیوع همه‌گیری کرونا عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت‌های مهاجرتی به امریکا که در ماه آوریل و ژوئن صادر شده بودند، در تاریخ سی‌ویک دسامبر منقضی می‌شدند اما با دستور ترامپ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ تمدید شدند.

به نوشته رویترز، این در حالی است که گروه‌های مختلف تجاری و کسب‌وکارهای امریکایی و همچنین دادگاه‌های این کشور، با ممنوعیت‌های مهاجرتی ترامپ مخالفت کرده‌اند.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب امریکا که قرار است در تاریخ بیستم ژانویه قدرت را از ترامپ تحویل بگیرد، از این ممنوعیت‌های مهاجرتی انتقاد کرده اما نگفته به محض روی کار آمدن، آنها را لغو می‌کند.

بر اساس این گزارش، حداقل ۲۰ میلیون امریکایی در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور شغل خود را از دست داده‌اند و هم‌اکنون از مزایا و بیمه‌کاری بهره‌مند هستند.

از زمان اعلام وضعیت اضطراری در امریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس، ترامپ استقرار مجدد پناهجویان را در این کشور متوقف کرده است، کودکان بی‌همراه را اخراج کرده است، حتی تعدادی از مهاجرت‌های قانونی را به حالت تعلیق درآورده، مرز‌ها را به روی پناهجویان بسته و جلسات دادگاه‌ها را برای افرادی که در انتظار این جلسات در مکزیک هستند را عقب انداخته است.

چندی پیش، وبگاه «هافینگتون پست» در یادداشتی نوشته بود رئیس‌جمهور امریکا شیوع ویروس کرونا در این کشور را بهانه کرده تا دستور کار مقابله با مهاجرت‌ها به این کشور را پیش ببرد.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...