|
کدخبر: 144723

گاف عجیب و غریب بایدن مقابل خبرنگاران!

جو بایدن پس از آنکه به صورت شفاهی و اشتباهی "کامالا هریس" را به سمت رئیس‌جمهوری منتخب امریکا ارتقای رتبه داد، بار دیگر موجی از گمانه‌زنی‌ها را به راه انداخت.

حتی در زمانی که کمپین‌های انتخاباتی امریکا در جریان بودند، منتقدان جو بایدن بارها به این نکته اشاره می‌کردند که فرمانده کل قوای واقعی در دولت او کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب خواهد بود. اکنون گاف‌های کلامی جو بایدن، تنها اطمینان به این شایعات را افزایش می‌دهد.

جو بایدن در جریان کنفرانس مطبوعاتی روز سه‌شنبه در ویلمینگتون ایالت دلاور درباره بحران کرونا ابراز امیدواری کرد، زمانی که واکسنی برای کرونا در دسترس قرار گرفت، دونالد ترامپ از همه امریکایی‌ها بخواهد آن را تزریق کنند.

او در ادامه صحبت‌هایش به خودش و کامالا هریس اشاره کرد که واکسن می‌زنند و پس از آن حرفی زد که مورد توجه شدید ناظران قرار گرفت. بایدن گفت "من این کار را برای ایجاد اعتماد عمومی به واکسن انجام دادم. هریس، رئیس‌جمهوری منتخب امروز به همین دلیل واکسن می‌زند." او بعد از بیان این صحبت‌ها، حرفهایش را تصحیح نکرد.

پس از آن موجی در توییتر در میان حامیان دونالد ترامپ ایجاد شد. یکی از کاربران در پیامی نوشت "دوباره جو بایدن نظر شخصی خودش را بلند گفت: هریس، رئیس‌جمهوری منتخب و این نخستین بار نبود." کاربر دیگری نوشت "زوال عقل هرگز نمی‌گذارد رازی پنهان بماند." کاربر دیگری گفت "برنامه همین بود! " یکی دیگر از کاربران توییتر هم نوشت: این نخستین بار نیست که او اینطور لغزش زبانی دارد.

بایدن در ماه اکتبر در زمان معرفی خودش به گروهی از طرفدارانش در آتلانتا هم گفته بود "همسر جیل بایدن و معاون کامالا" و اندکی پس از آن حرف جالب‌تری بیان کرد: همه شما فکر می‌کنید من شوخی می‌کنم، اما این طور نیست.

منبع: ايسنا

ارسال نظر