|
کدخبر: 141033

ترامپ از آغاز واکسیناسون کرونا در آمریکا خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا در یک پیام ویدئویی از تایید مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای تولید شرکت فایزر و بیون‌تک توسط سازمان غذا و داروی امریکا خبر داد و اعلام کرد که در ۲۴ ساعت آینده تزریق و واکسیناسیون در امریکا آغاز می‌شود.

بین‌الملل ترامپ از آغاز واکسیناسون کرونا در آمریکا خبر داد

پیش از این نیز هنگام اعلام اخبار مربوط به کشف واکسن کرونا بازار طلا جهانی واکنش قابل توجه کاهش شدید قیمت طلا را داشت. بازارهای سهام کشورهای مختلف نیز واکنش مثبتی به این اخبار تاکنون نشان می‌دادند.

در همین حال امروز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا در یک پیام ویدئویی از تایید مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونای تولید شرکت فایزر و بیون‌تک توسط سازمان غذا و داروی امریکا خبر داد و اعلام کرد که در ۲۴ ساعت آینده تزریق و واکسیناسیون در امریکا آغاز می‌شود.

به گفته او، تزریق این واکسن برای امریکایی‌ها رایگان است و این واکسن به مردم همه ایالات خواهد رسید و دولتمردان هر ایالت تصمیم خواهند گرفت که چه کسانی در اولویت تزریق واکسن باشند.

با اعلام این خبر به نظر می‌رسد پس از گشایش بازارها در هفته جدید میلادی مثل دفعات قبل، بازار طلا واکنش منفی و بورس‌‌های جهانی احتمالا واکنش مثبت نشان دهند.

در ایران نیز آخرین بار وزیر کشور اعلام کرده که ایران از دی یا بهمن ماه تزریق واکسن کرونا را آغاز خواهد کرد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر