|
کدخبر: 135762

ترامپ به مراکز اتمی ایران حمله می‌کند؟

معاون مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برنامه‌های هسته‌ای کشورمان صلح آمیز است، تاکید کرد که ایران توان به کارگیری قدرت نظامی قانونی‌اش را در برابر هر متجاوزی دارد.

بین‌الملل ترامپ به مراکز اتمی ایران حمله می‌کند؟

این موضع گیری «علیرضا میریوسفی» معاون مطبوعاتی هیات نمایندگی ایران در نیویورک در واکنش به گزارش ادعایی اخیر نیویورک تایمز است که مدعی شده ترامپ از مشاورانش خواسته نظر خود را درباره یک حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران بیان کنند.

علیرضا میریوسفی در این باره به رویترز گفت: برنامه هسته‌ای ایران تماما اهداف صلح آمیز و کاربرد غیر نظامی دارد و سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا موجب تغییر آن نشده است.

میریوسفی همچنین تاکید کرد: ایران ثابت کرده است که توانایی به کارگیری قدرت نظامی قانونی‌اش را برای جلوگیری از هرگونه ماجراجویی از جانب هر متجاوزی و واکنش به آن را دارد. یک مقام امریکایی هم با تایید ادعای نیویورک تایمز روز دوشنبه گفت که ترامپ دو ماه مانده به پایان کارش به عنوان رئیس‌جمهوری امریکا، هفته گذشته خواستار بررسی گزینه‌های حمله به تاسیاست هسته‌ای اصلی ایران شد اما در نهایت از این تصمیم، صرف نظر کرد.

نیویورک تایمز می‌گوید، ترامپ این درخواست را روز پنج شنبه در جلسه‌ای در کاخ سفید با حضور مشاوران ارشد امنیت ملی امریکا از جمله مایک پنس معاون او، مایک پمپئو وزیر امور خارجه امریکا، کریستوفر میلر وزیر دفاع موقت و مارک میلی رئیس ستاد مشترک کارکنان ارتش امریکا مطرح کرد.

درخواست ترامپ برای بررسی این گزینه‌ها پس از گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران مطرح شد. کاخ سفید از ارائه توضیحاتی در این باره خودداری کرده است.

با نزدیک شدن به پایان کار دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهوری امریکا، رسانه‌های عمدتا امریکایی اخبار جعلی برای تحت فشار قرار دادن ایران را به شکل ویژه‌ای در دستور کار قرار داده‌اند. چند روز پیش هم نیویورک تایمز مدعی شده بود که فرد شماره دو القاعده توسط ماموران رژیم صهیونیستی در تهران ترور شده است! ادعایی که خیلی زود هم از سوی مسئولان کشورمان و هم از سوی مقامات افغانستان تکذیب شد.

منبع: رکنا

ارسال نظر