|
کدخبر: 132848

واکنش بایدن به ادعای ترامپ درباره تقلب در انتخابات

«جو بایدن» نامزد دموکرات ریاست جمهوری امریکا در ادامه کشمکش با رقیب جمهوریخواهش «دونالد ترامپ» که مدعی تقلب و فساد در انتخابات شده است، گفت: هیچ کسی دموکراسی را از ما نخواهد گرفت.

بایدن بامداد جمعه در پیامی توئیتری نوشت: هیچ کسی دموکراسی را از ما نخواهد گرفت. نه حالا، نه هیچ وقت دیگر. امریکا برای تحقق این امر، راه درازی را طی کرده، در نبردهای زیادی جنگیده و مسائل بسیاری را تحمل کرده است.

نامزد دموکرات در توئیت دیگری تاکید کرد: دونالد ترامپ قصد دارد برای جلوگیری از شمارش آرا به دادگاه مراجعه کند. ما برای مقابله با آن، عظیم‌ترین تلاش‌ها در تاریخ را به منظور حفاظت از انتخابات به کار بسته‌ایم و به کمک شما نیاز داریم.

ترامپ شامگاه پنج‌شنبه به وقت محلی امریکا در نشست خبری حضور یافت و ضمن تکرار ادعای تقلب و فساد در انتخابات اخیر از جمله در ایالت میشیگان و مطرح کردن دوگانه «رای‌های قانونی» و «رای‌های غیرقانونی» ادعا کرد: اگر رای‌های قانونی شمرده شود، ما برنده هستیم اما اگر رای‌های غیرقانونی شمرده شود، انتخابات از ما دزدیده شده است.

وی ادامه داد: خیلی از آرا با تاخیر واصل شدند. من قاطعانه در بسیاری از ایالت‌ها همچون فلوریدا، ایندیانا و آیووا برنده شدم و بر خلاف مداخله تاریخی بزرگ رسانه‌ها و شرکت‌های فناوری بزرگ ما با آمار بزرگی برنده شدیم.

رئیس‌جمهوری امریکا اضافه کرد: هیچ موج آبی در کار نبود و برخلاف آنچه تبلیغ می‌کردند، موج بزرگ قرمز در کار بود و این را رسانه‌ها اذعان کردند.

ترامپ افزود: دموکرات‌ها حزب رسانه‌های بزرگ و شرکت‌ها شده‌اند و فکر می‌کنم حزب جمهوریخواه حزب کارگر شده است.

نامزد حزب جمهوریخواهان درباره رای‌گیری پستی گفت: نظام ما را ویران کرد، اگر مردم فاسد نباشند بسیار آسان فاسد می‌شوند. آنها صبر می‌کنند در کجا به رای نیاز دارند، بعد ناگهان آرا پیدا می‌کنند.

 

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر