|
کدخبر: 132281

در اولین رای گیری بایدن پیشتاز است

دو محله در ایالت نیوهمپشایر امریکا مجموعا با جمعیت ۲۶ نفر نخستین نتایج انتخابات را نیمه شب سه‌شنبه اعلام کرده‌اند و براساس آن جو بایدن، نخستین پیروزی در روز انتخابات را از آن خود کرده و دومین پیروزی به ترامپ رسیده است.

بین‌الملل در اولین رای گیری بایدن پیشتاز است

 محله «دکسویل نوچ» در ایالت نیوهمپشایر دقایق اولیه بامداد امروز (سه‌شنبه) به وقت امریکا نتایج نهایی رای‌گیری در انتخابات ریاست جمهوری را در آنجا اعلام کرد و براساس آن، تمامی پنج رای به جو بایدن دموکرات رسید.

این منطقه در نزدیکی مرز کانادا، نخستین منطقه‌ای در امریکاست که طی ۶۰ سال گذشته نتایج انتخابات را اعلام می‌کند. هیلاری کلینتون هم در انتخابات ۲۰۱۶ در آنجا به پیروزی رسید.

در همین حال، ۱۲ مایل دورتر در «میلسفیلد» نیوهمپشایر، صندوق‌های رای در نخستین دقایق بامداد امروز باز شد. براساس آن، ترامپ در آنجا با ۱۶ رای به پیروزی رسید و بایدن پنج رای به‌دست آورد.

قوانین انتخاباتی در نیوهمپشایر به مناطقی با کمتر از ۱۰۰ سکنه اجازه می‌دهد تا حوزه‌های اخذ رای را نیمه شب باز کنند و بعد از آنکه همه رای‌دهندگان ثبت نامی رای دادند، شعب را ببندند.

اکثر حوزه‌های رای‌گیری در ساحل شرقی ساعت شش یا هفت صبح به وقت محلی رسما باز می‌شوند. در ایالت ورمونت، رای‌دهندگان از ساعت پنج صبح (یک و نیم بعد از ظهر به وقت تهران) به پای صندوق‌های رای می‌روند. رای‌گیری تا ساعت ۹ شب به وقت شرق امریکا ادامه خواهد داشت اما در بخش‌هایی از ایالت ایندیانا و کنتاکی، شعب اخذ رای ساعت شش شب به وقت محلی بسته می‌شوند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر