|
کدخبر: 126433

بمب خبری/ مرگ ترامپ چطور پیش‌بینی شد

تصویری در رسانه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود که باز هم خاطره اتفاقات مرموز در کارتون "سیمپسون‌ها" را یادآوری می‌کند. تصویری که البته چندان قابل استناد نیست.

بین‌الملل بمب خبری/ مرگ ترامپ چطور پیش‌بینی شد

هیچ روزی نیست که دونالد ترامپ با حواشی عجیب و غریب اطراف خودش در صدر اخبار نباشد. تنها پس از گذشت چند روز از کشمکش‌های انتخاباتی ترامپ و بایدن، خبر رسید که رئیس‌جمهوری آمریکا از یک مشاور زن در کاخ سفید کرونا گرفته و به همراه همسرش باید در قرنطینه باشند.

خیلی از رسانه‌ها و فعالان حوزه بین‌الملل در فضای مجازی خصوصا در توییتر، ماجرای بیماری ترامپ را یک حقه تبلیغاتی برای فرار از حضور در مناظرات سیاسی دانستند و اعلام کردند وی در سلامت کامل قرار دارد.

از روز گذشته اما با انتقال وی به بیمارستان، ماجرا رنگ وبوی دیگری به خود گرفت. هرچند خبر موثقی از پشت درب‌های اتاق بستری آقای رئیس‌جمهوری به گوش نمی‌رسد اما ظاهرا حال عمومی وی مساعد نبوده و حتی گمانه‌زنی هایی مبنی بر احتمال مرگ ترامپ مطرح می‌شود!

پیش‌بینی‌های معروف کارتون سیمپسون‌ها به مرگ ترامپ ختم می‌شود؟!

با گذشت حدود ۷۲ ساعت از اعلام ابتلای "دونالد ترامپ به ویروس کرونا، حالا تصویری در رسانه‌های اجتماعی دست به‌دست می‌شود که باز هم خاطره اتفاقات مرموز در کارتون "سیمپسون‌ها" را یادآوری می‌کند.

در تصاویر مربوط به این کارتون قدیمی، شخصی دقیقا شبیه به رئیس‌جمهوری فعلی امریکا به عنوان یک کاراکتر مقطعی حضور دارد که پس از مدتی (در سال ۲۰۱۸) ترور می‌شود. در تصویری که کاربران توییتر منتشر کردند، این کاراکتر را در تابوت می‌بینیم که با هشتگ هایی چون «آرزوی مرگ برای ترامپ» در حال ترند شدن است.

البته نباید عجله کنیم! این تصویر آنقدرها هم که جنجال برانگیز شده جدی نیست. واقعیت اینجاست که شخصیت ترامپ در سیمپسونها طراحی شده ما تصویری که در شبکه های اجتماعی در حال چرخش است از هیچ اپیزودی از سیمپسون‌ها گرفته نشده و کاملا ساختگی است.

به گفته وبسایت راستی آزمایی " اسنوپس"، این تصویر نخستین بار در فوریه ۲۰۱۷ در یک بخش از انجمن‌های وبگاه اشتراک‌گذاری تصاویر ۴chan منتشر شد. اما ماهیت آن جعلی است و صرفا ساخته و پرداخته تخیل مخاطبان این کارتون آمریکایی است.

البته همواره اخبار فیک و اشتباه پیشتاز هستند. اکنون برخی از کاربران توئیتر این تصویر را به سخره گرفته‌اند و برخی دیگر اشاره کرده‌اند که اگر ترامپ بر اثر ابتلا به کرونا فوت کند باید به طور جدی بررسی بیشتری درباره کارتون سیمپسون‌ها صورت گیرد.

کارتون "سیمپسون‌ها" بلندترین مجموعه تلویزیونی "کمدی موقعیت" امریکایی است که از ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹ تاکنون از شبکه "فاکس" پخش می‌شود. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی "اسپرینگ فیلد" اجرا می‌شود که فرهنگ امریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتار‌های انسانی را به تصویر می‌کشد.

پیش از این نیز گفته شده بود که این کارتون پیش‌گویی‌های زیادی را درباره وقایع سیاسی انجام داده و به تصویر کشیده است از جمله پیشگویی کرونا که در کارتون از آن تحت عنوان ویروسی آسیایی که توسط افراد از طریق عطسه منتشر شده و انتقال می‌یابد یاد شده بود.

 • بالام جان ارسالی در

  ترامپ نباید با ویروس کرونا بمیره! باید با کیرونا به درک واصل بشه!!!

 • ناشناس ارسالی در

  چطور زندگی بروفق مرادماشودوقتی برای خوشبختی خودمان آرزوی مرگ همنوع خودراداریم؟؟؟؟؟

  • علی ارسالی در

   سلام آقای ناشناس از کی تا حالا گرگ و گوسفند هم نوع شدند که ما نمی دونستیم؟ اگه این هم نوع ما ایرانیاس کاش خدا مارو حیوون خلق کرده بود ولی هم نوعی مثل این جونور نداشتیم

 • شورگشتی ارسالی در

  سلام بهتر نبود مینوشتیم ((خدایا خلایق هرچه لایق)) یا بهتر بگم خدایا به ترامپ ((آن ده که او را آن به))
  چون خداوند بهتر از ما میدونه جرای کارهای ما چیست

 • ابلفضل ارسالی در

  با خواندن نظرات بالا بعنوان موجودی بنام انسان خیلی خیلی زیاد متاسفم برای چهارده کشوری که با ایران ما همسایه اند ایرانیانی که هنوزم از اصطلاحات اقوام قبل تاریخ استفاده می کنند،،گرگ و گوسفند و حیوان و افتخار بحیوان بودن تا همردیف ترامپ نشوند درود بر امریکا که اگر نژاد پرستند هم بزبان نمیارن

 • عل ارسالی در

  سلام البته ببخشید ها اضها نظر میکنم همه ما از ترامپ به خاطر خروج ناجوان مردانش از برجام ناراحت هستیم ولی دلیل نمیشه که بیاییم و در یک سایت عمومی الفاظ رکیک به کار ببریم اینو در جواب اون دوست عزیزمون مینویسم که در بالا به کرونا گفته کیرونا حتما خودش دوست داره و شبام خواب کیرو میبینه و خودشو خیس میکنه این فلان فلان شده که از گرگ و گاوم بدتره اونوقت میگن ترامپ اصلا کی اجازه داده که نظر گوهی این فلان فلان شدرو چاپ کنید.

 • امید ارسالی در

  .سلام بر دوستان مردم ایران البته دوستان مردم زخم‌خورده در تیتراهای بالا که نظر دادن یکیش‌ واضح است وبقیه معلوم نمیشود ایرانی زجر کشیده داخل هستند یااز ان‌طرف در آغوش دشمن هستند که اینطور ازکسی که‌دراین چند سال خواب و خوراک رابر مردم سخت کرده دارن دفاع میکنند اگر خارجی هستید که هیچ اگرایرانی هستید لااقل وطن فروش نباشیدواب دشمن رادراسیاب نریزیید که‌واقعا‌مردم‌‌شرمنده‌شمایند.

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت بر ترامپ که سردار مارا شهید کرد

 • ناشناس ارسالی در

  اگر قاتل حقیقیست مرگ حق اوست

 • لر بختیاری ارسالی در

  همون جوری که سردار عزیزمون رو شهیدش کردن و دوستان و یاران وفادار و خیلی از مردم مطمعن باشین ترامپ رو باید هزاران بار ترور باید کرد دوستان نگاه کنید که تو کشورمون چه زجرهایی میکشیم تو تحریم نمیتونیم یه چیزی بخریم چقدر بدبختی هر چی میکشیم از عربای خلیج فارس و ترامپ هست

ارسال نظر