|

بخوانید :

کدخبر: 258326

نگرانی سرمایه گذاران از ریزش شدید قیمت دلار

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به رشد ملایم این بازار در هفته های قبل اظهار کرد: به نظر من این روند در کوتاه مدت و تا فصل مجامع، یعنی تیرماه ادامه خواهد داشت؛ چراکه در تیرماه شرکتها سود نقدی تقسیم می کنند و طرف تقاضا قوی تر خواهد بود.

بورس نگرانی سرمایه گذاران از ریزش شدید قیمت دلار

سعید جعفری با اشاره به روند حرکت بازار سرمایه در دو سال اخیر اظهار کرد: در چند ماه اخیر نیز بازار نگرانی هایی داشت که از جمله آن می توان به نگرانی سرمایه گذاران از ریزش شدید قیمت دلار، بحث بودجه در بهمن ماه و بحث افزایش شدید نرخ خوراک پتروشیمی و نرخ گاز صنایع فولادی در دی ماه گذشته اشاره کرد که با برطرف شدن این نگرانی ها از اسفند سال گذشته، سرمایه گذاران در طرف تقاضا و خریدار ظاهر شدند که باعث شد رشد ملایمی در بازار شاهد باشیم.

بورس تا چه زمان صعودی خواهد بود؟

وی ادامه داد: این روند در کوتاه مدت و تا فصل مجامع، یعنی تیرماه ادامه خواهد داشت؛ چراکه در تیرماه شرکت ها سود نقدی تقسیم می کنند و طرف تقاضا قوی تر خواهد بود. البته احتمال اینکه در دو هفته آینده رشد بازارشیب کم تری نسبت به دوماه گذشته داشته باشد وجود دارد اما به طور کلی فکر می کنم همچنان در مجموع تا تیرماه روند بازار صعودی باشد. از طرف دیگر به طور ویژه اگر گزارش های سه ماهه منتشر شود، در صنایع پتروشیمی، فراورده های نفتی و فلزات گزارش های مناسبی خواهد بود که باعث می شود بازار روند صعودی نسبتا ملایمی را تجربه کند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه با تاکید بر اینکه اعتماد به بازار سرمایه هنوز مانند قبل از سال ۱۳۹۸ نشده است، اظهار کرد: یکی از دلایل دیگر رشد بازار، افزایش انتظارات تورمی در جامعه است که باعث شده سهام به عنوان یک دارایی ضد تورمی مورد اقبال قرار گیرد. البته این نگرانی همچنان وجود دارد که با توجه به اینکه دولت شرایط مالی سختی دارد همچنان در سود شرکتها دست ببرد و به همین دلیل رشد شارپی در بازار نداریم.

 

منبع: خبرآنلاین
 • محمد حسین ارسالی در

  خخخ خخخ به همین خیال بلش

 • گشتاسپ ارسالی در

  تو ایران با این سودجویان و سرمایه دارها کاهش فاحش قیمت نخواهد بود کاهش قیمت مظفر الدین شاه خواهد بود داستانش هست قند دو ر یالی میکنن پنچ ریال بعد اعتراض ملت می‌آو رند چهار ریال میکنندمردم هم میکند قیمت پ ایین آوردیم اضی میشوند. حیله حقه هم نسبت عصر قجری پیشرفت کرده

 • ناشناس ارسالی در

  پس توی این مملکت سرمایه داران هم نگران م ی‌شن عجب

 • ناشناس ارسالی در

  اولا" که سهامداران هرکدام به تنهایی حدود ۸۰درصد تو ضرر و زیان هستند ، حالا شرکت‌ها می خواهند با دادن ۵_۶میلیون تومان سهامداران را خوشحال و راضی کنند؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! خیلی مسخره هست.

 • ناشناس ارسالی در

  بیشتر از سرمایه گذاران ، دلالان و سودجویان که دلارها را در خانه ها مخفی کرده بودند متضرر خواهند شد و مجبور میشن سرمایه های خود را از این به بعد در بورس و فرابورس بیاورند و آنجا سرمایه گذاری کنند.

 • ناشناس ارسالی در

  آقا بیزحمت مردم را گول نزنید کجا رشد کرده وسپر را به مردم انداختید ۱۰۰۰تومان الان بعد یکسال قیمتش زیر ۷۰۰تا ۸۰۰ تومانه

 • ناشناس ارسالی در

  خنده داره

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...