|
کدخبر: 173625

پایان بازارگردانی این نماد بورسی

انجام عملیات بازارگردانی در نماد شرکت سایپا (خساپا) توسط صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم پایان یافت.

بورس پایان بازارگردانی این نماد بورسی

شرکت بورس تهران اعلام کرد: پیرو درخواست صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی سهم آشنا یکم، انجام عملیات بازارگردانی در نماد شرکت سایپا(خساپا) توسط صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی مذکور در پایان روز معاملاتی گذشته(سه‌شنبه) پایان یافت.

این در حالی است که عملیات بازارگردانی شرکت‌ همکاران سیستم(سیستم) از امروز(۲۹ اردیبهشت) و عملیات بازارگردانی شرکت‌ سرمایه گذاری ساختمان ایران(وساخت) از یکم خرداد آغاز خواهد شد.

همچنین شرکت فرابورس ایران از تمدید دوره بازارگردانی به روش مبتنی بر حراج در نماد معاملاتی «بکهنوج» از امروز(چهارشنبه) خبر داد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...