|
کدخبر: 165948

چرا معاملات بورس بهبود یافت؟

در هفته اخیر شاخص‌های بورس نسبت به هفته قبل افت اندکی داشت اما ارزش معاملات سهام رشد کرد و شاهد کاهش میانگین هفتگی خروج پول حقیقی از بازار بودیم.

بورس چرا معاملات بورس بهبود یافت؟

در پایان هفته اخیر شاخص کل ۶ هزار و ۷۱۹ واحد پائین‌تر از هفته قبل ایستاد و شاخص کل هم وزن با افت ۲ هزار و ۶۸۱ واحدی نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل، در محدوده ۴۳۴ هزار و ۴۳۳ واحدی قرار گرفت.

بازدهی هفته

شاخص کل در آخرین روز هفته هزار و ۳۶۵ واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل ۶ هزار و ۷۱۹ واحد پائین‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی ۰.۵۴ درصد شود. در هفته اخیر روند تغییرات شاخص کل تنها در یک روز (سه‌شنبه) صعودی بود در باقی روزهای هفته نزولی بود.

روند+هفته+شاخص+بورس

روند شاخص کل هم‌وزن

شاخص کل هم‌وزن نیز تنها در روز سه‌شنبه رشد کرد و در دیگر روزهای هفته اخیر نزولی بود، شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین ۲ هزار و ۶۸۱ واحد پائین‌تر ایستاد و به رقم ۴۳۴ هزار و ۴۳۳ واحد رسید و بازدهی منفی ۰.۶ درصدی را ثبت کرد.

افت میانگین هفتگی ارزش معاملات کل

در هفته اخیر، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز یکشنبه بود که ارزشی معادل ۳ هزار و ۵۱ میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز دوشنبه محقق شد که به رقم ۴۳ هزار و ۶۹۸ میلیارد تومان بالغ شد. میانگین ارزش معاملات کل هفته در بازار سرمایه ۱۳ هزار و ۳۶۱ تومان بود که نسبت به رقم ۱۶ هزار و ۸۳۵ میلیاردی هفته پیشین، افت ۲۰ درصدی داشته است.

رشد میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس ۲ هزار و ۸۵۳ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۲۸۰ میلیاردی هفته پیشین، رشد ۲۵ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۴ هزار و ۹۷۷ میلیارد تومان بود که در روز سه‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز شنبه برمی‌گردد که هزار و ۲۳۴ میلیارد تومان بود.

افزایش ۱۹ درصدی میانگین ارزش صف‌های فروش

میانگین ارزش صف‌های فروش در هفته اخیر ۳ هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته پیشین ۶۰۸ میلیارد تومان بیشتر بود و رشد ۱۹ درصدی داشته است. بالاترین رقم هفته ۴ هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بود که در روز شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز سه‌شنبه برمی‌گردد که ۳ هزار و ۱۶۲ میلیارد تومان بود.

افزایش ۱۳ درصدی میانگین هفتگی ارزش صف‌های خرید

میانگین ارزش صف‌های خرید در هفته اخیر ۱۰۲ میلیارد تومان بود که از میانگین هفته گذشته ۱۲ میلیارد تومان بیشتر بود. در این هفته، میانگین ارزش صف‌های خرید ۱۳ درصد افزایش یافته است. بالاترین رقم هفته ۱۹۴ میلیارد تومان بود که در روز سه‌شنبه ثبت شد و پایین‌ترین رقم به روز یک‌شنبه برمی‌گردد که ۶۷ میلیارد تومان بود.

کاهش میانگین خروج پول حقیقی

در هفته اخیر در روز سه‌شنبه پس از ۱۳ روز کاری متوالی شاهد ورود پول حقیقی به بازار بودیم اما در روز چهارشنبه نه‌تنها خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی منفی شد بلکه شاهد بیشترین میزان خروج پول حقیقی در ۹ روز کاری گذشته بودیم. با این حال در مجموع کل هفته هزار و ۶۹۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین هفته خروج پول حقیقی ۳۳۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش ۳۵ درصدی داشته است.

 

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    کی گفته بورس رشد داشته ما که ندیدیم. هم بورس و هم فرابورس در سرازیری سقوط افتا دند و دیگه درست نخواهند شد . فقط میخواست ند این ۲۴ هزار میلیارد تومان تزریق شده ر ا هاپولی کنند ، که کردن.بورس دیگه خوب نخ واهد شد .

  • .../.. ارسالی در

    تررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...