|
کدخبر: 160421

وضعیت بورس بعد عید بحرانی می شود؟

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه در روزهای باقی مانده سال ۱۳۹۹، اتفاق خاصی در بازار رخ نخواهد داد، درمورد وضعیت بازار سرمایه در سه ماه نخست سال آینده گفت: وضعیت بازار سرمایه تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار امیدوارکننده خواهد بود.

بورس وضعیت بورس بعد عید بحرانی می شود؟

فردین آقابزرگی با تاکید بر اینکه اصلاح قیمتی که در چند ماه اخیر انجام شد زمینه مساعدی را برای ایجاد تعادل در بازار سرمایه فراهم کرده است، اظهار کرد: هرچند تصورات غیرکارشناسی وجود دارد مبنی بر اینکه دامنه نوسان نامتقارن باعث بازگشت تعادل نسبی به بازار سرمایه شده است، درصورتی که این تصور اشتباه محض است. ذات و درون بازار نظام عرضه و تقاضا را به سطحی رسانده است که شرکت های پر وزن مانند پالایشی، پتروشیمی، فولاد، کانی و... تعدیلات قیمت داشته داشتند و اکنون به نقطه ارزنده برای سرمایه گذاری بلند مدت و میان مدت رسیده اند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر نرخ ارز ثبات نسبی را تجربه میکند و باعث انفعال در سایر بازارها از جمله بازار مسکن شده است. در این روزهای باقی مانده اتفاقی در شاخص رخ نمیدهد. اما در ماه های ابتدایی سال آینده به دلایل مذکور با محوریت تجربیاتی که در سال ۱۳۹۹ رخ داده است، نگاه به ارزش ذاتی سهم ها محور اصلی تحلیل ها خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه نقطه با طراوت بازار سرمایه تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه است، توضیح داد: زیرا کلیه طیف ها در انتخابات سعی میکنند با تشویق و اعلام حمایت از بازار سرایه به منظور جلب نظر مردم و ۵۰ میلیون سهام دار در بورس، اقدام کنند و این موضوع در کنار اصلاح قیمت ها و انفعال سایر بازارها قرار میگیرد و وضعیت بازار سرمایه در این سه ماه امیدوارکننده است.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    بعد از عید احتمالا وضعیت پول بحرانی شود .

  • علی ارسالی در

    لطفا به مردم دروغ نگویید همه ساله شرکتها برای تامین هزینه های خود بخشی از سهام خ ود را در پایان سال بفروش می رساندند امسا ل بدلیل جلوگیری از ریزش بیشتر این کار یا انجام نشده و یا بصورت خیلی محدود انجام شده است ولی قطعا در سال جدید مجبور به فر وش و یا استقراض از بانک خواهند شد به عبا رتی به افزایش قیمت امیدوار نباشید.

  • ناشناس ارسالی در

    این چرت و پرت ها چیه مینویسید اینجا نوشت ه بورس بسیار امید وار کننده اونوقت تو زد ی بعد عید بحرانی نمیدونم چه مشکلی با بور س دارید شما؟؟!!!! لعنت بر باعث و بانی ای ن وضع بورس .......

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...