|
کدخبر: 148740

انتقاد صریح قالیباف از سوء مدیریت دولت در بورس

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: چطور ممکن است وقتی قیمت ارز بالا می‌رود، بازار سرمایه دچار آسیب شود و وقتی قیمت ارز کاهش می‌یابد همین آسیب وجود داشته باشد، این جز سوء مدیریت است؟

بورس انتقاد صریح قالیباف از سوء مدیریت دولت در بورس

جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی درباره وضعیت بازار سرمایه با حضور فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و قالیباف اصل رئیس سازمان بورس در حال برگزاری است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس که در جلسه فوق العاده کمیسیون اقتصادی حضور داشت، گفت: در ماه‌های گذشته مجلس یازدهم به صورت‌ مداوم مسئله بورس را پیگیری ‌کرده است و هر اختیار و ابزاری که وزیر اقتصاد و سازمان بورس نیاز داشتند به آنها داده شد اما بازار سرمایه از سوء مدیریت رنج می‌برد.

وی افزود: ۴۰ روز پیش هم به وزیر اقتصاد گفتم بازار سرمایه دچار سوء مدیریت است و باید اصلاح شود اما این بازار کماکان دچار همان آسیب است؛ چطور ممکن است وقتی قیمت ارز بالا می‌رود بازار سرمایه دچار آسیب شود و وقتی قیمت ارز کاهش می‌یابد هم این آسیب وجود داشته باشد؟ این جز سوء مدیریت است؟

رئیس مجلس، ادامه داد: رئیس دولت رسما از مردم دعوت کرده و به آنها اطمینان داده است، مردم باید این بودن دولت را احساس کنند.

قالیباف با بیان اینکه مجلس یازدهم وظیفه خود می‌داند از مردم در بازار سرمایه دفاع و حمایت کند، گفت: اگر اعتماد مردم باز نگردد چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم آنها سرمایه‌های شان را به بازار سرمایه بیاورند؟

رئیس مجلس تاکید کرد: این موضوع را در جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا حتما پیگیری خواهم کرد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر