|
کدخبر: 148252

منتظر رشد دوباره بورس باشیم؟

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادعا کرد: دولت در قضیه بروس کم‌کاری، تخلف و سوءاستفاده کرده است.

بورس منتظر رشد دوباره بورس باشیم؟

امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به رشد نقدینگی که در کشور وجود دارد بدون هیچ فعالیت اقتصادی وضعیت دارایی شرکت‌های بورسی به شدت رشد کرده است.

وی با بیان اینکه ارزش سهام‌های ما کمتر از ارزش واقعی بوده و به اصطلاح سهام ارزنده است، تصریح کرد: درحال‌حاضر سهام قدرت رشد دارد و دارای ارزشی فراتر از قیمت‌های موجود است.

نایب رئیس اول مجلس خاطرنشان کرد: اگر می‌بینید که سهام افت پیدا کرده است به خاطر ترس بازار، سیاست‌های غلط و سوءاستفاده از بازار توسط شرکت‌های بزرگ است تا بتوانند سهام را با نرخ کمتری خریداری کنند.

بورس رشد می‌کند

وی با بیان اینکه شرایط فعلی وضعیت طبیعی بازار نیست، گفت: اگر دولت و سازمان بروس به وظایف خود عمل کرده و در این زمینه همت داشته باشند بورس حتماً رشد خواهد داشت.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان کرد: با کاهش نرخ ارزش و افت سایر بازارها مانند طلا، مسکن و … وضعیت بازار بورس بهتر نیز خواهد شد.

وی اظهار کرد: دولت در قضیه بورس هم کم‌کاری، هم تخلف و هم سوءاستفاده کرده است که باید در این زمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس به دنبال این است که رانت‌خواری ارزی را از بین ببرد و قیمت‌ها را واقعی کند، تصریح کرد: تفاوت نرخ بین ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و ارز آزاد عاملی برای فساد اقتصادی و سوءاستفاده برخی شد.

کنترل تورم نیازمند ایجاد نظام یک‌پارچه است

وی بیان کرد: در قضیه ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توسط رانت ایجادشده در واقع پولی که از جیب مردم خارج شد به جیب رانت‌خواران رفت و در نهایت کالا و اجناس با نرخ آزاد به‌دست مردم رسید.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه متعادل کردن نرخ ارز و کنترل تورم نیازمند ایجاد نظام یک‌پارچه است، خاطرنشان کرد: باید بدانیم که اگر ساز و کار مناسبی برای این امر وجود نداشته باشد، نمی‌توانیم برای تعدیل قیمت‌ها اقدام کنیم.

منبع: تسنیم
  • یعقوب شمسی ارسالی در

    ادعای شمابه چه دردمردم میخوره.شماهمدست د زدی دولت هستین.چون کارنکردین وخون به دل مردم بیچاره کردین.وبقول حضرت امام خمینی قدس سره.اگرمردم به نیت پلیددرونی شماپی ب برن یوم الله دیگری اتفاق خواهدافتادکه دی گرهیچکس جلودارنیست.وهمین خواسته کشورهای انگلیس وامریکا واین سردمداران بیسوادکشور بازی درزمین دشمن بازی می کنند.

  • امینی ارسالی در

    حالا که همچی مشخص شد و اقرار میکنید مرجع قانونی که سهامداران فریب خورده به توانند به ان مراجعه کنند و حقشان و بگیرند کیست و کجاست و ایا اصلا مرجعی برای احقاق حق وجود دارد یا نه ؟ یا این دزدی سناریوی طراحی شده کل مجموعه است

  • ناشناس ارسالی در

    بروباباتوهم شرف نداری حی فردا امروز میکن ی همه شمادستان تویک کاسه بایدازکشوربریدب یرون حیف ازخون شهدا که سواستفاده کردید

ارسال نظر