|
کدخبر: 131100

ارزش روز سهام عدالت(۹۹/۰۸/۰۷)

ارزش سهام عدالت برای دارندگان سهام عدالت با ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومانی، ۲۰ میلیون و ۲۷۱ هزار تومان شد.

بورس ارزش روز سهام عدالت(۹۹/۰۸/۰۷)

سهام عدالت در راستای مشارکت دادن مردم در دهکهای پائین و متوسط درآمدی در سال ۱۳۸۵ از سوی دولت به مردم در ۶ دهک کم درآمد واگذار شد.

ارزش هر برگه سهام عدالت برای هر نفر در ابتدا به ارزش اسمی ۱۰ میلیون ریال بود که قرار شد، بهای این سهام از محل سود آتی شرکت‌های سرمایه‌پذیر ظرف ۱۰ سال پرداخت شود و برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی رایگان باشد.

سهام عدالت متشکل از سهام ۴۹ شرکت شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی بود که این سهام به ۴۹ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر واگذار شد.

بعد از ۱۰ سال اعلام شد، از محل سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر فقط ۵۳۲ هزار تومان از بهای سهام عدالت پرداخت شده و هر کس خواهان کل ارزش یک میلیونی سهام عدالت است، بقیه مبلغ را تا سقف یک میلیون تومان واریز کند، اما تعداد اندکی در حدود ۴۰۰ هزار نفر استقبال کردند و عمده سهام عدالت مردم در همان ارزش اسمی ۵۳۲ هزار تومان باقی ماند.

پس از آزادسازی سهام عدالت، ‌در ۹ اردیبهشت ۹۹ ابتدا ۳۰ درصد سهام عدالت برای فروش آزاد شد و سپس در عید غدیر اعلام شد ۳۰ درصد دوم از سهام آزاد و قرار شد بقیه ۴۰ درصد سهام عدالت هم در ۲۲ بهمن ۹۹ آزاد شود.

اما با آزادسازی سهام عدالت تا کنون ۱۳ هزار میلیارد تومان از سهام عدالت مردم فروخته شده و برخی کارشناسان هم گویند، از دلایل ریزش بازار بورس، تقاضای زیاد برای فروش سهام عدالت است.

سهام عدالت با ترکیب پرتفوی متنوع از سهام ارزنده شرکت‌های سرمایه‌پذیر بانکی، فلزی، خودرویی، ‌پالایشی، ‌مخابرات، ‌حمل‌ونقل و شرکت‌های بنیادی، باعث ارزنده شدن این سهام شده و به سهامداران توصیه شده حتی الامکان از فروش سهام عدالت پرهیز شود و از منافع آتی سهام عدالت مثل سود سالانه شرکت‌ها و افزایش قیمت سهام استفاده کنند.

در عین حال با ریزش شاخص بازار بورس، ارزش روز سهام عدالت هم کاهش یافته است، این ارزش که به ۲۱ میلیون تومان هم رسیده بود، ‌اکنون کاهش یافته است، ‌هر چند سامانه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، را بر اساس آخرین به روز رسانی در ۲۱ تیر ۹۹ رقم ۲۰۲ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۰۶ ریال ذکر کرده است.

البیته این نکته در سامانه مذکور ذکر شده که آخرین به روزرسانی گزارش دارایی سهام عدالت، دارایی بر مبنای ١٣٩٩/٠٤/٢١ می‌باشد و ارزش ریالی بر اساس قیمت روز گذشته می‌باشد.

منبع: فارس
  • اکبر ارسالی در

    چقدر دروغ من الان از اول که همش تو تلوزی ون واخبار تبلیغ کردین غیر مستقیم نزید ار زش داره این سهام عدالت خیلی بالاس نفروشی د نفروخیتم گفتین سود میده و پولشم ارزشش بالاتر میره اما نه سودی دادی نه پولم بیش تر شود دوستم وخانوادش همون موقع ازاد کرد ن و فروختن سی درصدش شد 9 میلیون تومن انو قت من مونده کلشم نشد 7 تومن الان سودم هم نریختین بعد این همه ماه ها سپری شد کو س ودمون؟؟؟؟؟

  • ناشناس ارسالی در

    مسولان کجان این کارگزابانک ملی ۳ماه واریز نمکنن چرا برای چی لازم داشتم داشتم سهافروختم بقران اگر میپرستی حیرانیم۳۰دوم مابقی واریزکن یی

ارسال نظر