|
کدخبر: 172031

آخرین تغییرات قیمت دلار در بازار متشکل

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی افزایش یافت و در مقاطعی از روز رقم‌هایی بالای سطح ۲۲ هزار تومان را ثبت کرد، همراه با افزایش قیمت دلار روند عرضه کاهشی شد و زیر متوسط قرار گرفت.

بانک و بیمه آخرین تغییرات قیمت دلار در بازار متشکل

قیمت دلار در بازار متشکل ارزی روند افزایشی را دنبال کرد و در مقاطعی از روز بالای سطح ۲۲ هزار تومان قرار گرفت، همراه با افزایش قیمت دلار حجم عرضه آن کاهش یافت و زیر متوسط ۳۷ روز کاری گذشت قرار گرفت. قیمت‌ها در بازار یورو نیز افزایش یافت، اما بر خلاف دلار، عرضه یورو روند صعودی را دنبال کرد و روی بیشترین مقدار سال جدید قرار گرفت.

افزایش قیمت دلار

قیمت متوسط دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته ۸۶۵ تومان افزایش یافت و روی رقم ۲۱ هزار و ۹۸۹ تومان قرار گرفت. قیمت دلار در سامانه سنا ۴۲۰ تومان نسبت به روز گذشته رشد کرد و روی ۲۲ هزار و ۱۳۲ تومان ایستاد. دلار بازار آزاد ۶۰۰ تومان گران شد و در آخرین ساعات مبادلات روز سه‌شنبه روی قیمت ۲۲ هزار و ۵۲۰ تومان بود. در نتیجه دلار بازار آزاد و سامانه سنا ۳۸۸ تومان معادل ۱.۷ درصد اختلاف داشتند. اندازه این شکاف در روز گذشته کمتر از یک درصد بود. بر این اساس اندازه شکاف قدری بزرگ شد.

روند عرضه دلار معکوس شد

حجم عرضه دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته ۵۳ درصد کاهش یافت و روی رقم ۴ میلیون و ۹۴ هزار قرار گرفت. متوسط حجم عرضه بازار متشکل در ۳۷ روز کاری که پشت سر گذاشتیم ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار به دست می‌آید، در نتیجه حجم عرضه در روز سه‌شنبه زیر متوسط ۳۷ روز کاری که پشت سرگذاشتیم قرار می‌گیرد.

افزایش قیمت یورو

قیمت متوسط یورو متشکل نسبت به روز گذشته ۵۱۲ تومان رشد کرد و روی رقم ۲۵ هزار و ۸۳۹ تومان قرار گرفت. یورو سنا نیز ۸۰۷ تومان رشد کرد و روی رقم ۲۶ هزار و ۲۵۶ تومان ایستاد. قیمت یورو در بازار آزاد نسبت به روز گذشته ۵۴۳ تومان بالا رفت و روی ۲۷ هزار و ۳۳۹ تومان ایستاد. در نتیجه یورو بازار آزاد و سامانه سنا یک هزار و ۸۳ تومان معادل ۴.۱ درصد اختلاف داشتند. اندازه این شکاف در روز گذشته ۵.۳ درصد بود. در نتیجه اندازه شکاف نسبت به روز گذشته قدری کوچک شد.

رکورد عرضه یورو ارتقا پیدا کرد

حجم عرضه یورو در بازار متشکل نسبت به روز گذشته ۶۹ درصد رشد کرد و روی رقم ۳ میلیون و ۴۶۶ هزار قرار گرفت. این بیشترین مقدار عرضه یورو متشکل در سال جدید بود. متوسط حجم مبادلات در ۳۷ روز کاری گذشته ۱ میلیون و ۴۰۹ هزار به دست می‌آید.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...