|
کدخبر: 155453

امروز در بازارهای مالی چه گذشت؟ (۳ اسفند) + نمودار

امروز سوم اسفندماه ۱۳۹۹، قیمت دلار به سرعت مرز ۲۵ هزار تومانی را از دست داد و وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد.

بانک و بیمه امروز در بازارهای مالی چه گذشت؟ (۳ اسفند) + نمودار

این افت موجب شده بود که انتظارات افزایشی تا حدی در بازار کمتر شود؛ با این حال، برخی فعالان باور داشتند، نوسان گیران دامی را برای بازیگران آماتور طراحی کرده اند. از نگاه این دسته از فعالان، نوسان گیران از مرز ۲۶ هزار تومانی شروع به سودگیری از خریدهای پیشین خود کرده اند و به دنبال آن هستند که در روزهای آتی در بازار ارز در موقعیت خرید قرار بگیرند. آن ها در دو. روز اخیر سعی داشتند، حس کاهشی را در بازار ایجاد کنند که موجب فروش ارز توسط بازیگران آماتور شوند. نوسان گیران به دنبال آن هستند که در قیمت های پایین تر اقدام به خرید کنند. یکی از ابزارهایی که به احتمال زیاد نوسان گیران روی آن برای بالا بردن موج تغییرات قیمتی حساب باز کرده اند، خروج ایران از اجرای پروتکل های الحاقی است. در کنار این، گفته می شود از روز دوشنبه با باز شدن بازارهای جهانی، سطح تقاضای حواله ای نیز در بازارهای داخلی افزایش پیدا می کند.

در حالی که برخی فعالان باور دارند، دامی توسط معامله گران بزرگ برای بازیگران آماتور چیده شده است،‌ گروه دیگری از فعالان معتقدند، بازارساز اجازه نفوذ دلار به سطوح بالاتر را نداده است؛ از نگاه آن ها بازارساز با افزایش عرضه ارز مانع از افزایش دوباره نرخ دلار خواهد شد.

افت ۲ درصدی در بازار دلار

امروز سکه و دلار بیش از ۲ درصد از ارزش خود را از دست دادند. دلار که روز شنبه تا محدوده ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومانی عقب نشسته بود، ساعت ۵ بعدازظهر روز یک شنبه در محدوده ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار گرفت. بازار در ساعاتی از روز محدوده ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومانی را نیز لمس کرد، با این حال، دلار توانست در این محدوده مورد حمایت واقع شود.

در بازار سکه نیز این فلز گران بها در کانال ۱۱ میلیون و ۲۷۰ هزار تومانی قرار گرفت. سکه در ابتدای روز توانسته بود تا کانال ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نیز افت کند، ولی سکه بازان با تمام قدرت سعی کردند از مرز ۱۱ میلیون تومانی حفاظت کنند. اگر امروز روند اونس طلا در بازارهای جهانی کاهشی باشد، سکه برای حفظ کانال ۱۱ میلیونی نیاز به دلاری دارد که در کانال ۲۵ هزار تومانی نوسان کند.

به گفته فعالان، بسیاری از معامله گران احساس می کنند که بازار ارز و سکه آبستن وقایع بسیاری است و به همین دلیل در خرید و فروش احتیاط میکنند. آن ها در انتظار این هستند که نتیجه تنش های بین ایران و آمریکا مشخص تر شود.

بازدهی

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...