|
کدخبر: 146342

آخرین قیمت نفت در بازارهای جهانی (۹۹/۱۰/۱۹)

در حالی که عربستان متعهد شده تولید نفت خود را یک میلیون بشکه دیگر کاهش دهد، نرخ نفت روز جمعه در بازارهای جهانی شاهد افزایش بود و در نزدیکی بالاترین رقم‌های ۱۱ ماه گذشته معامله شد.

انرژی آخرین قیمت نفت در بازارهای جهانی (۹۹/۱۰/۱۹)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۲۸ درصد رشد به ۵۴ دلار و ۵۴ سنت رسید. دیروز نفت برنت به بالاترین رقم از ماه فوریه یعنی ۵۴ دلار و ۹۰ سنت رسیده بود. نرخ نفت خام امریکا نیز برای تحویل در ماه فوریه امروز با ۱۵ سنت معادل ۰.۳۰ درصد رشد به ۵۰ دلار و ۹۸ سنت رسید. روز گذشته نفت خام امریکا شاهد رشد ۰.۴ درصدی بود و به بالاترین رقم از ماه فوریه یعنی ۵۱ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت رشد حدودا ۵ درصدی در هفته جاری قرار دارد.

کازوهیکو سایتو، تحلیلگر بازار نفت در موسسه فوجیتومی گفت: «به دلیل وعده عربستان مبنی بر کاهش تولید انتظار می‌رود تا ماه فوریه بازارهای نفت در حالت افزایشی باقی بماند.»

اوایل هفته جاری عربستان اعلام کرد که در ماه‌های فوریه و مارس تولید نفت خود را به صورت داوطلبانه یک میلیون بشکه دیگر کاهش خواهد داد.

سایتو افزود: «اما نگرانی‌ها در مورد تقاضای کند برای بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی در امریکا و سایر نقاط جهان به دلیل محدودیت‌های کرونایی ممکن است سبب محدود شدن رشد قیمت‌ها شود.»

تعداد تلفات ابتلا به ویروس کرونا در امریکا تنها در یک روز به بالای ۴۰۰۰ نفر رسیده در حالی که تعداد مبتلایان روزانه در چین نیز به بیشترین میزان در طی بیش از ۵ ماه گشته رسیده است.

اداره اطلاعات انرژی دولت امریکا اعلام کرد، میزان ذخایر فراورده‌های نفتی امریکا طی هفته گذشته شاهد افزایش بوده و حجم ذخایر بنزین ۴.۵ میلیون بشکه بالا رفته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر