|
کدخبر: 146280

رایگان شدن برق ۵ میلیون مشترک

معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر گفت: تاکنون تخفیف ۱۰۰ درصدی برای مدت اجرای طرح در صورت‌ حساب پنج میلیون مشترک اعمال شده است.

انرژی رایگان شدن برق ۵ میلیون مشترک

غلام‌علی رخشانی‌مهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در دوره آبان و آذر ماه امسال ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک خانگی کم مصرف بوده‌اند و که تاکنون تخفیف ۱۰۰ درصدی برای مدت اجرای طرح در صورت‌ حساب پنج میلیون مشترک اعمال شده است.

وی عنوان کرد: در همین مدت چهار درصد به تعداد مشترکان کم مصرف، ۵.۸ درصد به تعداد مشترکان خوش مصرف اضافه شده و ۹.۸ درصد از تعداد مشترکان پر مصرف کاسته شده است.

رخشانی مهر اضافه کرد: هم اکنون شرایط اطلاع مشترکان از وضعیت مصرف و نحوه بهره‌مندی آنان از تخفیف اعمال شده در قبوض برق در سامانه برق ایران و اپلیکیشن برق من فراهم شده است.

 معاون هماهنگی توزیع برق شرکت توانیر افزود: مشترکان برق با مراجعه به درگاه‌های فوق علاوه بر اطلاع از وضعیت خود، به راه‌های مدریت مصرف نیز دسترسی خواهند داشت.

رخشانی‌مهر مدیریت مصرف انرژی را مهم‌ترین اقدام مشترکان برق در شرایط کنونی دانست و ادامه داد: صرفه جویی در مصرف گاز و برق شرایط تأمین سوخت کافی برای نیروگاه‌ها را فراهم کرده و تأمین برق مطمئن و پایدار به ویژه برای مشترکان ساکن در مناطق سردسیر را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: طرح برق امید که اجرای آن از ابتدای آبان ماه امسال در کشور آغاز شده، راهی برای مدیریت انرژی برق و پرداخت تخفیف صددرصدی به صورت‌ حساب مشترکانی بوده که سهم غیر متعارفی از مصرف برق را مطالبه نمی‌کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...