|
کدخبر: 140956

بنزین سه نرخی در راه است؟

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آمادگی وزارت نفت برای عرضه بنزین سه نرخی در جایگاه‌ها خبر داد و گفت: درحال‌حاضر در ۸۰ درصد کارتهای هوشمند خودروهای شخصی سهمیه بنزین یارانه‌ای به حداقل کاهش یافته است.

انرژی بنزین سه نرخی در راه است؟

فرید عامری در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت میزان بنزین یارانه‌ای ذخیره‌سازی شده در کارتهای هوشمند سوخت گفت: بر اساس آخرین برآورد انجام شده، در شرایط فعلی در بیش از ۸۰ درصد کارتهای هوشمند خودروهای شخصی سهمیه‌های بنزین به حداقل کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان درحال‌حاضر سهمیه بنزین ۳۰ درصد خودروها شامل ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار خودرو به طور کامل به اتمام رسیده است، تصریح کرد: همچنین سهمیه بنزین ۵۲ درصد خودروها شامل ۴ میلیون خودرو به کمتر از ۲۴ لیتر رسیده است.

وی با اعلام اینکه هم اکنون دو درصد خودروها بیش از ۲۶۰میلیون لیتر بنزین یارانه‌ای دارند، اظهارکرد: در کارت هوشمند یک درصد خودروهای شخصی بیش از ۱۸۰ میلیون لیتر بنزین ذخیره شده است.

این مقام مسئول همچنین از ذخیره‌سازی بیش از ۸۰ میلیون لیتر در یک درصد دیگر از کارتهای هوشمند خودروهای شخصی خبر داد و افزود: درحال‌حاضر ذخیره بنزین یارانه‌ای کارتهای هوشمند به کمتر از یک میلیارد لیتر کاهش یافته است.

عامری با اشاره به اینکه تا پایان آبان ماه امسال در مجموع حدود ۶۸۰ میلیون لیتر بنزین یارانه‌ای در کارت هوشمند خودروها ذخیره‌سازی شده است، اظهارکرد: این در حالی است که مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲ میلیارد لیتر بنزین یارانه‌ای در کارت‌های هوشمند سوخت ذخیره‌سازی شده بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تایید گزارشی مبنی بر آمادگی جایگاه‌ها برای عرضه بنزین سه نرخی همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها توضیح داد: با توجه به سیاست دولت مبنی بر محفوظ ماندن بنزین یارانه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان در کارتهای هوشمند پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، زمینه را برای عرضه بنزین چند نرخی در سطح جایگاه‌ها فراهم کرده‌ایم.

وی با اعلام اینکه وزارت نفت برای عرضه هر نوع قیمت‌گذاری بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌ها آمادگی دارد، تصریح کرد: از آبان ماه امسال سامانه جدیدی برای عرضه بنزین چند نرخی انجام شده است.

عامری همچنین با اشاره به نصب سامانه مشابهی در جایگاههای عرضه گازوئیل برای عرضه چند نرخی این فرآورده نفتی تاکید کرد: حدود ۷ هزار و ۵۰۰ نرم افزار جدید در جایگاه‌های گازوئیل نصب و راه‌اندازی شده است.

منبع: مهر
 • سعید ارسالی در

  با سلام یعنی واقعا شما با این همه همه تج ربه که در دولت هستید به اینگونه ارزیابی میکنید بنزین در کارت های سوتت ذخیره شده متوجه هستید ایام کروناست مردم از کار و ش غل و تفریح و حتی یه سرزدن خشک و خالی هم افتادن بابا خیلی کارشناسی شما دقیقه احسن ت به شما

 • انسان ارسالی در

  این بار میخوان چند نفر رو بکشن

 • احمد ارسالی در

  دولاره هم گرانی.فقط غیر عز این تم جیزی ب لده هستید .کلری نکید که مردم روی صندلی نزارتون

 • وطن ارسالی در

  دولت برای بدست آوردن دلار نقد و لگد مال کردن حق و حقوق ملت بنزین را گران تا شاید ملت کمتر استفاده کند بدون توجه به اختلا ل در رفاه ملت با شعار همسان سازی در عمل پدر قشر ضعیف را درآورده است و با گدا پرو ری و پرداخت یارانه های گدایانه از کشور ایران و ملت آن یک جامعه افسرده به وجود آ ورده است که تاثیرات آن در کاهش حسن انسان دوستی / تنزل فرهنگ / کاهش مشارکت مردمی د ر انتخابات ها / بی تفاوتی نسبت به دشمنان خارجی / بی عاطفگی / ترویج دروغ / عدم ا عتماد ملت به دولت و مجلس / فرزندان سرکش در آینده / اعتیاد خواهد بود و بدتر از ه مه دامن گیر حکومت خواهد شد .
  قدرت حق مدار نیست و این حقیقت است که باقی می ماند .

 • ناشناس ارسالی در

  همه چیز گران کردید.بنزین گران کنید

 • ناشناس ارسالی در

  دوباره شروع شد گرانی رو گرانی خدا شما را رد زمین برداره

 • عارف ارسالی در

  باسلام واقعا جای تعجب داره که وزارت نفت دلیل ذخیره بنزین درخودروهای سواری رانمید ونه مگه کرونا اجازه داده که خودروهای شخص ی ازبنزین استفاده کنن الان بیشترازیک سال ه کسی مسافرت نرفته بیشترکارهاتعطیل شده و اکثر خودروهای شخصی جلوی خونه پارک هستن و گرنه شصت لیتربنزین به یک هفته هم نمیرسه .

 • حسسین ارسالی در

  بابا پول تو جیبتون رو با خون مردم میخواه ید پر کتید بس کتید زمان شمر هم اینقد به مردم خور ظلم نکرد که شما میکنید

 • سجاد ارسالی در

  بابا ما هم تو این خراب شده زندگی میکنیم مگه بنزین مال جد و آبادتونه .تف به شرفتو ن

ارسال نظر