|
کدخبر: 325365

سایه سنگین دلار بر بازار مسکن / قیمت خانه نجومی شد!

در این گزارش قیمت روز خانه در اصفهان را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم.

اقتصاد سایه سنگین دلار بر بازار مسکن / قیمت خانه نجومی شد!

قیمت مسکن در استان اصفهان را در این مطلب جمع آوری کرده ایم که ادامه مشاهده خواهید کرد.

بررسی فایل های فروش در اصفهان نشان می دهد با بودجه زیر یک میلیارد تومان می‌توان در شهرستان‌های آن، واحدی تا ۸۰ مترمربع خریداری کرد و برای خرید آپارتمانی ۹۰ تا ۱۰۰ متری در مرکز استان، دست کم باید یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در نظر داشت.

در اصفهان، آنطور که واسطه‌گران ملکی می‌گویند به دلیل نوسانات ارزی اخیر، اکثر فروشنده‌ها آنقدر راغب به فروش نیستند و به گفته آنها مالکان و سازندگان منتظرند که ببینند تا یک الی دو ماه آینده چه اتفاقی در بازار دلار رخ می‌دهد.

به گفته واسطه‌گران هرچند هم‌اکنون خریدار افزایش پیدا کرده اما فروشنده‌ها نمی‌دانند که اگر ملکشان را را به فروش برسانند؛ آیا می‌توانند آن را تبدیل به احسن کنند یانه؟

بنا به مشاهدات ما، در اصفهان با بودجه زیر یک میلیارد تومان می‌توان در شهرستان‌های آن واحدی تا ۸۰ مترمربع خریداری کرد و برای خرید آپارتمانی ۹۰ تا ۱۰۰ متری در مرکز استان، دست کم باید یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در نظر داشت.

وام مسکن، یک نوع تسهیلات مالی است که توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی ارائه می‌شود و به افراد و خانواده‌ها کمک می‌کند تا برای خرید، ساخت، تعمیر یا بهبود مسکن خود منابع مالی کسب کنند.

برای واحدی با ۱۰۰ مترمربع زیربنا و ۹ سال ساخت در محله رزمندگان، ۳ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان و برای واحدی با ۹۵ مترمربع زیربنا و ۱۱ سال ساخت در محله اشراق، ۳ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران نسبت به کلاهبرداری دلالان و شیادان از متقاضیان مسکن طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هشدار داد.

در محله بزرگمهر، برای آپارتمانی ۹۶ متری و ۱ سال ساخت، ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و در محله بهارستان، برای واحدی ۱۰۰ متری و ۱ سال ساخت، ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت-مسکن

منبع: اکوایران
  • ناشناس ارسالی در

    بس کنید دیگه خجالت بکشید با این شایعات همش قیمتو می برید بالا خدا حق ملتو ازتون بگیره از قیامت بترسید اینا همش بدبختی میشه براتون بخدا حق الناس خطرناکه و خدا هیچ وقت نمیگذره

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها