|
کدخبر: 323211

بازار مسکن/قیمت مسکن/ساخت مسکن

افزایش اجاره روزانه آپارتمان / سوییت نقلی چقدر شد؟

گزارشات نشان می دهد که در ایام نوروز، قیمت اجاره روزانه خانه بالا رفته است.

اقتصاد افزایش اجاره روزانه آپارتمان / سوییت نقلی چقدر شد؟

تعطیلات عید و مسافرت های نوروزی، سبب شده است تا اجاره روزانه ویلا ها و خانه های کوچک برای مسافران با افزایش قیمت همراه شود.

بررسی پلتفرم‌های اجاره روزانه در اصفهان نشان می‌دهد که برای اجاره یک شب اقامت سوییت در این شهر دست‌کم باید حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان در نظر داشت.

هزینه اجاره مسکن به عوامل متعددی مانند موقعیت جغرافیایی، اندازه و امکانات ملک، نزدیکی به امکانات عمومی و نیازهای بازار بستگی دارد. در شهرهای بزرگ و متراکم، قیمت اجاره معمولاً بالاتر است، در حالی که در نواحی با امکانات کمتر، مناسب تر است. افزایش یا کاهش تقاضا و عرضه هم در تعیین قیمت اجاره مسکن موثر است. همچنین وضعیت بازار مسکن و شرایط اقتصادی می توانند بر قیمت ها تأثیر گذار باشند.

جدول-بوم گردی

اصفهان همواره یکی از مقاصد محبوب برای گردشگران داخلی و خارجی است و در ایام نوروز نیز اقامت در سوئیت‌ها و اقامتگاه‌های بومی در اصفهان، برای مسافران نوروزی فرصتی فراهم می‌کند تا از اصفهان، معروف به نصف جهان دیدن کنند.

بررسی پلتفرم‌های اجاره روزانه در این شهر نشان می‌دهد که برای اجاره یک شب اقامت سوییت در اصفهان دست‌کم باید حدود ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان در نظر داشت؛ همچنین برای برای اجاره یک شب اقامت بوم‌گردی، به حداقل ۴۵۰ هزار تومان برای هر نفر نیاز است.

مشاهدات نشان می‌دهد در ایام نوروز و تعطیلات در اصفهان نیز مانند سایر نقاط توریستی ایران، میزبانان اجاره آپارتمان خود را نسبت به روزهای عادی افزایش داده‌اند.

برای مثال، هزینه یک شب اقامت در سوئیت یک خوابه و ۳۷ متری در ایام عادی ۶۰۰ هزار تومان است که در ایام تعطیلات نوروز به ۴ میلیون تومان افزایش یافته است.

 در کنار سایر اقامتگاه‌ها، تعداد اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی نیز در حال افزایش و به دلیل هزینه کمتر و معماری محلی، خاص و قدیمی آن مورد استقبال بسیاری از مسافران قرار می‌گیرد

منبع: اقتصادنیوز

ارسال نظر