|

بخوانید :

کدخبر: 272538

معاملات مشکوک یک پتروشیمی در بورس

در روز افت ۵.۹ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، هلدینگ دارویی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

اقتصاد معاملات مشکوک یک پتروشیمی در بورس

در جریان معاملات دومین روز کاری این هفته، بازار سهام با عقب گرد قیمت ها و توجه به برخی تک نماد ها آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت ۵۹۴۸ واحدی و عقب نشینی در کانال یک میلیون و ۴۴۴ هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۳.۹ و ۸.۴ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد و بیشترین حجم معاملات هم به سایپا با داد و ستد یک میلیارد سهم و ایران خودرو ، بانک دی، شستا به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای ۴۱۵، ۳۷۸، ۳۰۶ و ۲۵۱ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، سرمایه گذاری بهمن شرکت حاضر در بازار اول بورس با رشد ۵.۹ درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد ۸.۴ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های پتروشیمی داراب، کارگزاران پارس، هلدینگ دارویی سبحان، سرمایه گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج فارس، تامین سرمایه امین، پلی پروپیلن جم، سیمان غرب، کشاورزی و دامپروری مگسال، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تجهیز نیروی زنگان ، افست، سرمایه گذاری لقمان، آرتاویل تایر و دلیجان طلایی شکوه پارس، معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور یک پتروشیمی، هلدینگ دارویی، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

 

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...