|
کدخبر: 168870

فروشندگان دلار به صف شدند

قیمت ارز که از روزهای قبل وارد مسیر نزولی شده بود صبح امروز در بازار متشکل و صرافی‌های بانکی با افزایش همراه شد؛ صراف‌ها معتقدند این اقدام موجب شد جلوی ریزش بیشتر قیمت ارز گرفته شود.

اقتصاد فروشندگان دلار به صف شدند

سیر نزولی قیمت‌ها در بازار ارز از هفته‌های گذشته آغاز شده است و درحالی همچنان ادامه دارد که باردیگر چشم بازاری‌ها به مذاکرات دوخته شده است و هر خبری از مذاکرات بیرون بیاید مستقیماً در این بازار اثر می‌گذارد.

خوش‌بینی‌ها به دور جدید مذاکرات هسته‌ای موجب شده است بازار طلا و ارز شاهد ریزش قیمت‌ها باشند؛ جو روانی حاکم در بازار موجب شد قیمت دلار توان مقاومت در کانال ۲۴ هزار تومان را از دست بدهد، دلار چند روزی است که در کانال ۲۳ هزار تومان درجا می‌زند.

تغییر کانال در بازار سکه نیز تا حدودی مشاهده می‌شود؛ دیروز برای ساعتی قیمت سکه از کانال ۱۰ میلیون تومان به ۹ میلیون تومان بازگشت ولی خیلی روی این کانال دوام نیاورد و باز هم به کانال ۱۰میلیونی برگشت.

گفت‌وگو با تعدادی از صراف‌های خیابان فردوسی بیانگر آن است که باوجود تعطیلی بازار به‌دلیل محدودیت‌های کرونایی ولی باز هم با کاهش قیمت‌ها، بر تعداد فروشنده‌ها در بازار افزوده شده و خریداری برای ارز در روزهای اخیر وجود نداشته است.

صراف‌ها می‌گویند: بازار شُل است و تا مشخص شدن تکلیف مذاکرات احتمالاً همین روند را طی خواهد کرد البته اگر صرافی‌های بانکی و بازار متشکل اجازه دهند!

گلایه اصلی صراف‌ها از قیمت‌هایی است که همزمان با روزهای ریزشی بازار از سوی صرافی‌های بانکی و بازار متشکل اعلام می‌شود؛ آنها می‌گویند امروز قیمت دلار می‌توانست با توجه به اخبار موجود و جو روانی حاکم در بازار ۲۳ هزار تومان شود ولی قیمت‌هایی که در آغاز معاملات از سوی بازار متشکل اعلام شد،‌ مانع ریزش بیشتر قیمت‌ها شد؛ دلار هم‌اکنون بین ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان در نوسان است.

قیمت دلار عمده در بازار متشکل ارزی صبح سه‌شنبه ابتدا ۲۳ هزار و ۱۷۲ تومان ثبت شد و در نیمه روز به ۲۳ هزار و ۹۹ تومان رسید. قیمت دلار خرده‌فروشی (سنا) نیز در صبح روز ۲۳ هزار و ۴۰۳ تومان اعلام شد و در نیمه روز ۲۳ هزار و ۳۳۰ تومان ثبت شد.

قیمت یورو در بازار متشکل امروز ابتدا ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان ثبت شد سپس در نیمه روز با افزایش ۹۱تومانی به قیمت ۲۷ هزار و ۷۹۱ تومان رسید. قیمت یورو سنا نیز ابتدا ۲۷ هزار و ۹۷۷ تومان اعلام شد و در نیمه روز ۲۸ هزار و ۶۹ تومان ثبت شد.

صراف‌ها و فعالان بازار تأکید دارند: در روزهایی که بازار ریزشی است، چشم‌ها به قیمت‌هایی دوخته می‌شود که از بازار متشکل و صرافی‌های بانکی بیرون می‌آید، و اگر این قیمت‌ها خلاف جهت بازار در ساعات پایانی روز قبل باشد،‌ به بازار سیگنال داده می‌شود.

منبع: اقتصاد آنلاین
  • ناشناس ارسالی در

    این همه ازدلارتبلیغ می شودوصرافی خیابان فردوسی وصرافی بانکی و.....معیاروپول رایج کشورماریال است نه دلارهرات وسلیمانیه... پس به ریال جایگاه بدهیم که پول ملی کشورم است دلارارزدشمن است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...