|
کدخبر: 158215

کدام بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوق ها می شوند؟

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ضمن بیان اینکه با نظر مثبت دولت و مجلس مقرر شده ۹۰ هزار میلیارد تومان در قالب بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰ به سازمان پرداخت شود بابت رد دیون دولت به ماست گفت: محاسبات مرحله دوم همسان سازی حقوقها و تدوین فرمول ها در کانون بازنشستگی در جریان است تا طی چندروز آینده اعمال و مرحله دوم را اجرا کنیم.

اقتصاد کدام بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوق ها می شوند؟

 مصطفی سالاری در نشستی خبری با بیان اینکه در مردادماه جاری به پشتوانه ۳۲ هزار میلیارد تومان وصول مطالبات از دولت متناسب سازی را اجرا و احکام جدید صادر شدند و پرداختی ها صورت گرفت گفت: افزایش ما نسبت به اسفند ۹۸ حدود ۴۹ درصد بود.

البته در مهرماه صندوق های بازنشستگی دیگر افزایش دوباره حقوق داشتند که اعتراضاتی را به دنبال داشت و فاصله ایجاد کرد و نیاز بود دوباره پیگیری کنیم تا متناسب سازی مرحله دوم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: دقایق پیش از مجلس پیگیر بودم و نتیجه این بود که با نظر مثبت دولت و مجلس ۹۰ هزار میلیارد تومان در قالب بند واو تبصره ۲ بودجه ۱۴۰۰ پرداخت شود که در صحن هم رای گرفته که بابت رد دیون دولت به ماست. محاسبات مرحله دوم و تدوین فرمول ها در کانون بازنشستگی در جریان است تا طی چندروز آینده اعمال و مرحله دوم را اجرا کنیم.

 

پرداخت علی الحساب همسان سازی حقوقها در اسفندماه

صدور احکام جدید ظرف چند روز آتی

سالاری افزود: اگر مقدمات طی چندروز آینده زمان ببرد، حتما علی الحساب پرداختی در اسفند بابت مرحله دوم داریم تا کارهای نرم افزاری و سایر اقدامات انجام شود و همه اینها ظرف چند روز انجام می شود.

وی اعلام کرد که تاریخ اجرا و احکام اول اسفند خواهد بود منتها علی الحساب خواهد بود و ظرف چندروز آینده صدور احکام را انجام می دهیم.
 

کدام بازنشستگان مشمول همسان سازی حقوقها می شوند؟

سالاری درباره اینکه آیا بازنشستگان ۹۹ شامل متناسب سازی مرحله دوم می‌شوند؟ گفت: طبق فرمول، برای مرحله اول چون در سال ۹۹ بودیم، کسانی که تا آخر سال ۹۸ بازنشسته می‌شدند را شامل می شد اما در سال ۱۴۰۰ بازنشستگان ۹۹ هم برای مرحله دوم متناسب سازی شامل می‌شوند و دغدغه نداشته باشند.

سالاری در ادامه در پاسخ به اینکه چه میزان از اعتبار مصوب بابت رد دیون دولت به تامین اجتماعی مربوط به متناسب سازی حقوق بازنشستگان است گفت: ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت رد دیون و پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی به تصویب رسیده و از لحاظ مالی این امکان را فراهم می‌کند که بتوانیم بخشی از این اعتبار را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان هزینه کنیم.

 

تامین اجتماعی عضویتی در شورای عالی کار ندارد

وی پیرامون پیشنهاد تأمین اجتماعی برای افزایش دستمزد ۱۴۰۰ عنوان کرد: مرجع تصمیم گیر در این خصوص شورای عالی کار است و سازمان تأمین اجتماعی حتی در آن عضویت ندارد به همین دلیل نمی‌توانیم میزان دقیقی را پیش بینی و اعلام کنیم.

سالاری افزود: اما با توجه به میزان تورم و همچنین سبد هزینه خانوار باید افزایش‌ها مشخص شود که اقدامی است سه جانبه که درآن تصمیم گیری می‌شود و قطعاً مصالح کلی جامعه کارگری مدنظر قرار می‌گیرد.

منبع: ايسنا
 • یک بازنشسته ارسالی در

  مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی
  باسلام و عرض ادب
  احتراما باستحضا رمیرساند.بنده جزو گروهی هستیم که طبق ماد ه 10 قانون نوسازی که بالاتراز 25 سال ساب قه داشتند باپرداخت حق بیمه کسری تا سی سا ل را بازا میانگین دوسال اخربابت حق کسری (که ۵۰ درصدازسوی دولت متقبل شده و۵۰ درص د هم ازطرف کارفرماهرماه پرداخت شود)بابت هرماه30 درصد حق بیمه ازطرف کارفرما پرداخ ت که موقع تسویه حساب مبلغ سیزده میلیون و خرده ای که پرداخت کرده بود را ازبنده کس رنموده است .
  ولی متاسفانه باتوجه ب ه بالای ۲۶ سال وپرداخت مبلغ حق بیمه درمت ناسب سازی همان ۲۵ سال درنظر گرفته شده . که حقمان ضایع گرددید.
  لذا در هیچ ج ای دنیا بابت کاری که حقش رامیگیرد . از ا متیازدادن بعدی ان امتناع نمیکنند.
  لهذا باتوجه باینکه حضرتعالی دراینگونه مس ائل دردآشنا هستید.خواهشمنداست دستوربررسی صادرفرمایند تا ماهم بکمک ومساعدت حضرتعا لی بحق خودبرسیم.
  قبلا ازالطاف شماسپاسگزاری مینمایم
  بااحترام

 • ناشناس ارسالی در

  چرا هنگام باز نشستگی به مستمری بگیران تا مین اجتماعی سنوات نمی دهند تا از فقر وکم دستی بکاهد از مسعولین محترم عاجزانه تقا ضا داریم که مبلغی به مستمری بگیران کمک ک نند ما را هم برادر خود بشمارید این پیام را حتما پخش کنید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...