|
کدخبر: 158099

مصرف گوشت نصف شد!

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور گفت: با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

اقتصاد مصرف گوشت نصف شد!

منصور پوریان رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه گرانی‌های اخیر گوشت در بازار بهانه‌ای بیش نیست، اظهار کرد: با وجود آنکه انباشت دام، دامداران را با مشکلات متعددی روبه‌رو کرده است، اما مغازه داران به بهانه‌های مختلف نظیر بارش برف و باران و مسدود شدن راه‌ها گوشت را گران کردند.

وی نرخ کنونی هر کیلو دام در بخش سبک را ۴۶ تا ۴۷ هزار تومان و دام سنگین ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به نرخ دام زنده، نرخ منطقی هر کیلو گوشت گوساله ۹۵ هزار تومان و گوشت گوسفندی۱۱۵ هزار تومان است.

پوریان ادامه داد: با توجه به انباشت دام زنده و فشار سنگین بر روی دامداران و همچنین مازاد ۴۰۰ هزار تنی گوشت در سردخانه ها، نوسان نرخ در بازار توجیه ندارد.

رئیس شورای تامین‌کنندگان دام کشور از انباشت ۳۰۰ هزار راس دام در کشور خبر داد و گفت: با توجه به گرانی نهاده، نبود بازار مناسب و شیوع ویروس کرونا، فشار زیادی بر بخش تولید وارد شده به طوری که حدود ۳۰۰ هزار راس دام در بخش سنگین و ۶ تا ۷ میلیون راس در بخش سبک در دامداری‌ها انباشت شده است.

وی با بیان اینکه مصرف گوشت به شدت کاهش یافته است، افزود: بنابر آمار امسال با کاهش تقاضا از سوی پر مصرف ها، میزان مصرف گوشت قرمز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: علی رغم کاهش مصرف و مازاد تولید در بخش دام و گوشت با نرخ‌های غیرمنطقی گوشت گوسفند و گوساله در سطح خرده فروشی‌ها روبه‌رو هستیم که با واقعیت همخوانی ندارد.

منبع: مهر
  • علی ارسالی در

    یک ساله دیگه این اصلاح طلبان و اقای روحانی سرکار باشند ان ۵۰٪ دیگه هم کم میشه هم خیال شما و هم خیال ملت از بابت تهیه گوشت راحت میشه . قرار بود با رونق اقتصادی مردم یارانه نگیرند ولی کلید برعکس چرخید و قرار شد ملت گوشت نگیرند.

  • ناشناس ارسالی در

    یک بازنشسته پول کجابیاوردبرای گوشت ومرغ وموادشوینده ولبنیات واجاره خانه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...