|
کدخبر: 155824

ریپل چیست؟

ریپل Ripple رمزارزی است که بیش از ۴ هزار درصد بازده داشته است و در سال ۲۰۱۳ با ارزش هر واحد ۰.۰۰۵ دلار به صرافی‌ها برای دادن خدمات به مردم عرضه شد، این مقدار در سال ۲۰۱۸ به بالاترین میزان ارزش خود یعنی ۳.۸ دلار رسید.

اقتصاد ریپل چیست؟

در جواب این سوال ریپل چیست باید گفت که؛ ریپل یک پلتفرم است که به دلیل کار‌هایی همچون خرید، فروش و سایر تراکنش‌های تولید شده و یک سیستم کاملا متن باز است. ریپل برخلاف سایر رمزارز‌ها که برای انجام تراکنش‌ها از سیستم ماینینگ بلاکچین استفاده می‌کنند از یک سیستم کامل توسط تعداد زیادی از سرور‌ها جهت تایید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند و همین قضیه، موجب انجام سریع‌تر تراکنش‌ها در این پلتفرم می‌شود، به شکلی که فقط چند ثانیه طول می‌کشد تا تراکنش‌ها انجام شود، ناگفته نماند که هزینه کمتری نیز در مقایسه با سایر ارز‌های دیجیتالی دارد.

پلتفرم ریپل ارز مختص به خود را دارد یعنی همان ریپل XRP. این پلتفرم تصمیم بزرگی برای وسعت دادن به انجام معاملات دارد به گونه‌ای که می‌خواهد معاملاتی در سطح جهانی انجام دهد. یکی از خدماتی که این ارز در اختیار مردم قرار داده است ایجاد کردن رمزارز در RippleNet است.

ریپل چیست و آینده ریپل چگونه پیش بینی می‌شود؟

ریپل Ripple رمزارزی است که بیش از ۴ هزار درصد بازده داشته است و در سال ۲۰۱۳ با ارزش هر واحد ۰.۰۰۵ دلار به صرافی‌ها برای دادن خدمات به مردم عرضه شد، این مقدار در سال ۲۰۱۸ به بالاترین میزان ارزش خود یعنی ۳.۸ دلار رسید. این میزان نشان می‌دهد که ریپل در آن سال بیشتر از ۷۰.۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. بعد از رسیدن به این قیمت به یکباره افت وحشتناکی پیدا کرد و از آن زمان تاکنون رشد بالایی نداشته است و در حال حاضر نیز قیمت ارز ریپل ۰.۳۲ دلار است. اما با این وصف باز هم ۵.۰۰۰ درصد از قیمت ابتدایی خود افزایش پیدا کرده است.

افزایش واقعی پول ریپل در سال ۲۰۱۷ شروع و در سال ۲۰۱۸ نیز سقوط کرد، چنانچه در همان اوایل سال ۲۰۱۷ که ارزش قیمت پول ریپل ۰.۰۰۵ دلار بود در این ارز به مقدار هزار دلار ریپل خریداری می‌کردید، در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ پول ریپل شما به چیزی بیشتر از ۷۰۰۰۰۰ دلار می‌رسید و می‌توان گفت ارزش پول شما به بیشتر از ۶۰۰۰۰ دلار می‌رسید.

اما شکست ارزش ناگهانی ریپل باعث شد سرمایه‌گذارانی که تمام پول خود را در این پلتفرم سرمایه‌گذاری کردند و منتظر بالا رفتن ارزش آن تا ۱۰۰ دلار بودند به خاک سیاه نشستند!

منبع: نبض بورس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...