|
کدخبر: 155520

روزهای خوش بیت کوین ادامه دارد؟

یک موسسه اقتصادی پیش بینی می کند در هفته های آینده طلا همچنان روند کاهشی خود را ادامه دهد.اما قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجتالی کماکان روزهای خوشی خواهد داشت.

اقتصاد روزهای خوش بیت کوین ادامه دارد؟

در هفته ای گذشت ارزهای دیجیتالی نقش پررنگی را در جهان داشتند وموجب توجه مردم به خود شدند. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتالی خواب ندارند و در تمامی ساعات روز به فروش می رسد، علاقه مندان به این حوزه ۲۴ ساعت ۷ روزه هفته باید به روند بالا و پایین آن توجه کنند.

اوج اتر

در روزی که گذشت ارزهای دیجیتالی اتر رکورد تازه ای زد. ، قیمت Ether از ۲۰۰۰ دلار گذشته است.

طبق گزارش کوین دسک ، اتر به رکورد جدید قیمت ۲.۰۳۳.۰۸ دلار رسید که در ۲۴ ساعت گذشته ۶.۱۸٪ رشد داشت ، و ارزش بازار رمزنگاری به ۲۳۳.۳ میلیارد دلار رسید. ارز رمزنگاری شده در سال گذشته ۱۷۲.۵ درصد افزایش یافته است.

رکوردهای قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین نیز به یکه تازی خود ادامه داده است. یک روز پس از آنکه ارز رمزپایه پیشرو بیش از ۵۰۰۰ دلار افزایش یافت و در طی این مدت ارزش بازار سقف یک تریلیون دلار دست یافت ، بیت کوین (BTC) صبح شنبه یک رکورد دیگر هم در تاریخ خود به ثبت رساند ، برای اولین بار از ۵۷هزار دلار عبور کرد و باعث ایجاد یک تجمع گسترده در میان سایر ارزهای رمزپایه شد. بالاترین سطح قیمت این ارز دیجیتالی ۵۷،۴۹۲.۰۰ بود. قبل از شروع سرگرمی و بازی های دیروز ، BTC حدود ۵۱،۶۰۰ دلار بود. در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۵۶ هزار و ۴۹۲ دلار است.

هفته ای که گذشت

براساس گزارش اینوستینگ، بازده اوراق خزانه داری در روز جمعه به بالاترین سطح خود از فوریه ۲۰۲۰ را رسید و سهام ایالات متحده هفته معاملات را با روند نامشخصی به پایان رساند زیرا سرمایه گذاران اعلام کردند که پیامدهای تورم ارزش سهام و طلا را زیر سوال می برد. این احساسات به طور احتمالی تا هفته معاملات جدید ادامه خواهد داشت.

در اواخر هفته معاملات نفت با پایین آمدن دوباره میزان تولید ایالات متحده ، نفت به زیر ۶۰ دلار در هر بشکه رسید. دلار علی رغم افزایش بازده در مدت مشابه ، در روز جمعه برای دومین روز افت کرد. این دو رابطه مثبت دارند که به نظر می رسد این رابطه از هم پاشیده است.

فروش دلار دو روزه برای تقویت طلا کافی نبود و دوباره آن را به حالت معکوس درآورد. در عوض ، فلز زرد روز به روز ضعیف تر شده است. ضعف دلار موجب افزایش طلا شده است، در حالی که افزایش بازده، سرمایه گذاران را از یک دارایی امن به دارایی دیگر دور می کند.

آینده پایین قیمت طلا

همچنین بر اساس گزارش کیتکو، اندرو شیتز ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری مورگان استنلی پیش بینی می کند که طلا در سال ۲۰۲۱ بیش از این افتی که تجربه کرده روند نزولی خود را ادامه داده است.

اقتصاددانان مورگان استنلی پیش بینی می کنند که تورم آمریکا طی دو سال آینده کمی بیش از ۲٪ افزایش یابد. بنابراین ، این به سختی سناریوی فراری برای تورم است که به نظر می رسد طلا برای آن مناسب تر باشد. طلا سرمایه ای است که روایت در آن اهمیت دارد. در سال ۲۰۲۱ به نظر می رسد پاندمیک بهتر می شود. داده های اقتصادی در حال بهبود است. سیاست آرامتر شده است. و نرخ بهره در حال افزایش است.

همچنین گفته می شود عملکرد طلا به ویژه در مقایسه با سایر کالاها کم است. ارزیابی آن جذابیت خاصی ندارد. حرکت قیمتی ضعیف است ، به این معنی که کالاهایی که در حال سقوط هستند اغلب تمایل به نزول دارند. و داده های اقتصادی فعلی ، که در حال بهبود است ، اغلب به این معنی است که طلا کمتر از دارایی های دیگر عمل می کند.

در مورد طلا ، قیمت کمی زیر ۱۸۰۰ دلار در هر اونس پیش بینی شده است. تا پایان سال ؛ حتی با افزایش نرخ تورم ، طلا کاهش بیشتر از سطح فعلی را نشان می دهد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر