|
کدخبر: 153132

اختصاصی گسترش ‌نیوز:

هشدار برای مشتریان یک شرکت کار در منزل

تعداد بسیار زیادی از مخاطبان گسترش‌نیوز از عمل نکردن شرکت مارتین سبز به وعده‌های خود گفته‌اند.

اقتصاد هشدار برای مشتریان یک شرکت کار در منزل

تعداد زیادی از مخاطبان گسترش‌نیوز به ما اطلاع دادند که شرکتی به نام مارتین سبز از آنها مبالغی گرفته تا بعد از ارائه آموزش در زمینه بسته‌بندی کالاهای مربوط به خیاطی، برای آنها سفارش کار ارسال کند. بسیاری از آنها به عملکرد این شرکت بدبین هستند. برای بررسی ماجرا با شرکت تماس گرفتیم اما... با گسترش‌نیوز همراه باشید.

درآمد ۸ میلیونی؟

در سایت شرکت مارتین سبز به علاقه‌مندان کار در منزل وعده داده شده است که به صورت اینترنتی، ثبت‌نام و مبلغ اولیه را پرداخت کنند تا کارشناس مربوطه با آنها تماس بگیرد. گفته شده است که به ثبت‌نام‌کنندگان، معرفی‌نامه داده می‌شود تا به نزدیک‌ترین دفتر مراجعه کنند و آموزش ببینند. در ادامه به آنها وعده داده شده که در ازای ساخت هر جعبه لوازم خیاطی عروسی ۲۵۰۰ تومان و برای بسته‌بندی قرقره‌های رنگی، ۸۰۰ تومان دستمزد دریافت می‌کنند. گردانندگان این سایت، ادعا می‌کنند که اگر ۶ ساعت در روز وقت بگذارید ماهانه بین ۵ تا ۸ میلیون تومان درآمد خواهید داشت. این رقم برای کاری که سرمایه و مهارت زیادی لازم ندارد قابل‌توجه است. درآمد ۸ میلیونی برای کار در منزل آن‌هم در شرایطی که نرخ بیکاری‌اش، دورقمی است جذاب و وسوسه‌کننده است. اما قبل از آنکه گرفتار این وسوسه شوید بد نیست از تجربه دیگران مطلع شوید.

بی‌خبری کامل بعد از ۴۵ روز

گسترش‌نیوز قبلاً در دو گزارش؛ به موضوع کار در منزل پرداخته بود. نمی‌توان گفت که همه شرکت‌های کار در منزل و از جمله این شرکت، کلاهبردار هستند اما حجم سوءاستفاده بسیار زیاد است. کار در منزل و سوءاستفاده از آن شگرد جدیدی نیست اما همچنان قربانی می‌گیرد. تعداد بسیار زیادی از مخاطبان گسترش‌نیوز از عمل نکردن شرکت مارتین سبز به وعده‌های خود گفته‌اند. به تعدادی از نظرات آنها نگاهی بیندازید:

«تقریباً نه‌روزه که ثبت‌نام کردم. ۶۷ هزار واریز کردم. گفتن باهاتون تماس می‌گریم ولی هنوز خبری نشده... آیا کسی شرکت کرده مثل من؟ کلاهبرداریه؟»

«ثبت‌نام کردم ولی هنوز خبری نشده. ایمیل به ارتباطات زدم ولی جواب نمیدن. گفتن ۳۰ تا ۳۵ روز جواب میدن. انشالاه که کلاهبرداری نیست».

«واقعاً مورد داره، اگر نداشت شماره‌هاشون رو جواب میدادن».

«گفتن ۳۵ تا۴۵ روزه خبرمی‌دیم الان۳۳ روز شده و هیچ خبری نیست».

آدرس یک سوپرمارکت را داده‌اند

«الان دقیقا ۴۵ روز شده که ثبت‌نام کردم ولی هیچ خبری نیست. اولاً ما که هیچ دفتر و آدرسی ندیدیم. حدود ۱۰ روز پیش یک آدرس در شیپور گذاشته بودند. برادرم در تهران به دنبال همون آدرس رفته و بهش گفته بودن تا الان بیشتر از ۵۰ نفر در این کوچه و خیابان سرگردون بودند و دنبال این آدرس می‌چرخند. یعنی کاشی‌های آن حوالی هم چندساله از کلاهبردای این شرکت مطلع هستند. خیلی جالبه آدرس یک سوپرمارکتی رو دادند. همون شماره تلفن‌ها ایمیل زیر آگهی‌شان گذاشته بودن... من چندین بار ایمیل زدم به تمام اعضا مارتین سبز. جواب تمام ایمیل‌هام از خود گوگل اومده که هیچ‌کدام از این ایمیل‌ها درست نیست».

«شماره تلفن‌هاشون خاموشه؛ واقعاً نمیشه اعتماد کرد آخه چرا جلوی این قبیل کارها رو نمی‌گیرن؟».

۲۵۰ هزار تومان بدهید!

«من و ۲۷ نفر از دوستان و آشنایان و نزدیکانم در شرکت مارتین سبز بیش از ۴ ماهه که ثبت‌نام کردیم. هیچ خبری نیست. نه پیام فرستادن و نه کارشناس زنگ زده. از ایمیلی که خدا می‌دونه چی شده که این یکی ایمیل درست از آب درآمده به من جواب دادن. گفته بودیم که شکایت می‌کنیم. ایمیل عذرخواهی زدن و گفتن تا الان نماینده‌ای در شهر یا استان شما نداشتیم که کار بفرستیم ولی جالبه که در سایتشون اسم اراک رو هم نوشتن. فرمودند اگر می‌‌خواین چند ماه صبر کنین تا برای شما نمایندگی پیدا کنیم در شهرتون. همین‌طور گفتن اگر هم میخواین میتونین نفری ۲۵۰ هزار تومن بفرستین تا برای شما کار را با بیمه یک‌ساله و هزینه حمل و بار بفرستیم. خب این علناً پیچوندن مردم هست... به فرض همه ۲۷ نفر ما هرکدام ۲۵۰ هزار تومان فرستادیم. اولاً شما بیا ثابت کن که من ۲۵۰ زدم تا برام کار بفرستین؛ اونم وقتی‌که نه تلفنی و نه پیامی و نه آدرسی هیچی در اختیار مردم نزاشتن... به گفته پلیس فتا باید کد اقتصادی به شما بدن نه حساب شخصی. یعنی شماره حساب شرکت مارتین سبز... شما وقتی وارد سامانه ثبت‌نام میشی خیلی سریع پول برداشت میکنن که مشخص نشه شما به حساب چه شخصی واریز کردین و نتونی اسکرین شات کنی حتی!!! ».

نماد اعتماد کافی نیست

تعداد شکایات بسیار زیاد است. همان‌طور که می‌بینید گردانندگان این سایت ادعا می‌کنند که در بیشتر مراکز استان، نمایندگی فعال دارند. در طول هفته گذشته بارها با شرکت تماس گرفتیم تا چندوچون ماجرا را پیگیری کنیم اما هر بار با این پیغام مواجه شدیم: فعلاً امکان پاسخگویی نداریم. لازم به ذکر است که مورد را به مراجع قانونی، اطلاع می‌دهیم و آن را تا مشخص شدن واقعیت، پیگیری می‌‌کنیم.

به‌هرحال تعداد کسب‌وکار های اینترنتی روزبه‌روز بیشتر می‌شود. موضوع به شرکت‌های کار در منزل محدود نمی‌شود؛ باید دید چگونه می‌توان از اعتبار سایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی مطلع شد و اگر احیاناً قصد شکایت داشته باشیم به چه صورت باید عمل کنیم؟ بدیهی است که بیشتر کسب‌وکارهای اینترنتی با صداقت کامل فعالیت می‌کنند اما تعدادی از آنها به تخلف رو می‌آورند».

 رضا الفت نسب، دبیر اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کشور اظهار کرد: «مردم باید چک کنند که سایت‌ها، مجوز داشته باشند. ما دو نوع فعالیت داریم: فعالیت صنفی و فعالیت غیرصنفی. می‌توان گفت که تقریباً در فضای مجازی ۹۵ درصد فعالیت‌ها، صنفی است؛ بنابراین تقریباً شمولیت کامل دارند».

الفت_نسب

وی افزود: «سایت‌ها باید از اتحادیه کسب‌وکار مجازی، مجوز دریافت کنند. اگر ندارند باید احتیاط کنید چون بر اساس قانون باید این مجوز را داشته باشند؛ یعنی صرفاً به نماد اعتماد اتکا نکنید. مردم اگر می‌خواهند ببینند سایت موردنظرشان جواز کسب دارد یا نه به سایت اتحادیه مراجعه کنند. بعضی مواقع هم لوگوی پروانه کسب در سایت قرار دارد. مردم می‌توانند از طریق سایت اتحادیه شکایت کنند. بر اساس آیین‌نامه ماده ۸۷ یا فصل هشتم قانون نظام صنفی نزدیک به ۱۵ مورد وجود دارد که می‌توانند شکایت خودشان را اعلام کنند».

 

 • ناشناس ارسالی در

  سلام و خسته نباشین دست اندر کاران گسترش نیوز
  متاسفانه شکایات علیه شرکت مارتین سبز به هیچ عنوان نتیجه ای ندارم چون در چندین شهر شعبه زدن و مابقی شهرها که شعبه ندارن و مردم پول واریز کردن وقتی اقدام به شکایت میکنند شرکت مارتین سبز با اشخاص شاکی قرار داد میبنده تا در واقع دهان مردم ببنده و اون عده هم که شکایتی نکنن که نخان هزینه دوباره پرداخت کنم به جهت شکایت پس بی خیال میشن و در حقیقت سرشون کلاه رفته پولهاشون در حساب مارتین سبز خروار خروار جمع میشه و یک آبم روش میخورن ولی مارتین سبز به شاکیاش کار میده ...و منی که الان برم شکایت کنم و کار بگیرم بزرگترین ظلم به مابقی کسانی کردم که شاکی نشدن یا مطلع نیستن از داستان شکایت از مارتین سبز که منجر به این میشه که کار بگیرن...شرکت با مابقی پولهایی که از مردم در شهرهایی که شعبه نزدن ؛ هم وسایل خیاطی برای فروشگاهش تهیه می‌کنه و هم حقوق کسانی که در حال کار هستن را پرداخت می‌کنه
  یعنی این بی شرفها با پول ثبت نامی مردم شهرهایی که شعبه ندارن خریدهای فروشگاهیشونو انجام میدم و هیچ هزینه ای از جیب نمیکنن
  و هیچ کسی هم کف پاشون نزده به گفته خودشون هر کی دوست داره راه باز جاده دراز هرررری برید شکایت کنین
  این هم طرز جواب دادن ادمین کانال تلگرامشون
  کثیف تر و پدر سوخته تر از مدیر شرکت مارتین سبز امیر مسعود یوسفی وجود نداره که تمام داریهای یک عده انسان واقعااا نیازمندو داره میخوره و مطمئن که دستشون بجایی نمی‌رسه
  خیلی‌ها برای ثبت نام در سایت مارتین سبز برای تهیه هزینه قرض کردن
  ان شاالله که این پولارو ببرین بدین داروی سرطان واسه بچه هاتون و عزیزانتون
  ....الهی آمین یا رب العالمین

 • ل.م ارسالی در

  سلام من هم از دی ماه وجه ثبت نام وبیمه رو پرداخت کردم اما از طرف مارتین سبز هیچ اقدامی نشده.مارتین سبز کلاهبرداری هست لطفا گول حرفاشونو نخورید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...