|
کدخبر: 152223

تسهیلات وزارت صمت برای شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون وزیر صمت، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و صنوف کوچک تولیدی در اراضی شهرک‌های صنعتی نزدیک شهرهای بزرگ مستقر می‌شوند تا از فرصت و مزایای شهرک‌های صنعتی برای توسعه تولید خود بهره گیرند.

اقتصاد تسهیلات وزارت صمت برای شرکت‌های دانش‌بنیان

علی رسولیان به مناسبت ایام الله دهه فجر در نشست وزیر صمت با فعالان بخش خصوصی استان خراسان رضوی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد افزود: یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی به‌ویژه در خراسان رضوی، امکان صدور پروانه بهره‌برداری در یک پلاک مربوط به واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی بوده که این مهم عملیاتی می‌شود و اراضی مازاد در اختیار واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی به طرح‌های صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری واگذار می‌شود.

وی با تأکید بر استفاده از نکته نظرات و دیدگاه‌های بخش خصوصی در حوزه مدیریتی خود اضافه کرد: یک شورای مشورتی با بهره‌گیری از فعالان بخش خصوصی در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران شکل می‌گیرد تا همه تصمیمات در این حوزه مبتنی بر نظر بخش خصوصی باشد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، فقط سازمان صنایع کوچک خواهد بود، زیرا مسئولیت خود را توسعه صنعت می‌داند و هدفش زمین فروشی نیست و نخواهد بود.

رسولیان تصریح کرد: از زمانی که زمین در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود، همه اقدامات آنان رصد شده و تحت نظارت قرار می‌گیرد. همچنین مشکلات سرمایه‌گذاران بررسی می‌شود و این گره گشایی از مشکلات فقط مختص واحدهای تولیدی داخل شهرک‌ها نیست و شامل همه واحدهای اطراف شهرک‌ها نیز می‌شود.

وی با تأکید بر بهبود زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اظهارکرد: مطالبه جدی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بهبود و ارتقا شاخص‌های برق، آب و مخابرات شهرک‌های صنعتی کشور است که این مهم با جدیت و حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تفویض اختیارات به مدیران استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: اصلاح دستورالعمل‌های مربوط به مدیریت شهرک‌ها و نواحی صنعتی درحال انجام است و همه اختیارات در حوزه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در صورتی که برخلاف قانون نباشد، به مدیران استانی تفویض می‌شود و بر نحوه عملکرد آنان نیز نظارت دقیق صورت می‌گیرد.

رسولیان اضافه کرد: فعالان بخش خصوصی در اغلب هیأت‌های مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها حضور دارند. با این حال عضویت یکی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی در هیأت مدیره این شرکت‌ها الزامی شده و در کل کشور اجرا می‌شود.

 

منبع: مهر

ارسال نظر