|
کدخبر: 152035

دلار، طلا و بیت کوین چه روندی را طی کردند؟

در روز چهارشنبه طلا با نوسانات اندکی رو به رو شد اما نقره توانست ضرر خود را جبران کند. نفت نیز همچنان روند صعودی دارد. شاخص دلار نیز توانست در بازار خود را تقویت کند.

اقتصاد دلار، طلا و بیت کوین چه روندی را طی کردند؟

بازارهای جهانی در روزی که گذشت توانستند ضررهایی که در روز گذشته تجربه کرده بودند را جبران کنند. در میان بازارهای دارایی دوباره توجه‌های زیادی به نقره شده است.

براساس گزارش مارکت واچ، نرخ در معاملات آتی طلا و نقره در روز چهارشنبه بالاتر رفت و بخشی از ضررهای خود را نسبت به روز گذشته جبران کرد.

این در حالی است که برخی از داده‌های اقتصادی ایالات متحده برای افزایش فلزات گرانبها در پناهگاه محدود بودند. لوکمان اوتونوگا، تحلیلگر ارشد تحقیقات گفت: « طی چند هفته گذشته، [طلا] تلاش کرده است تا از ۱۸۵۰ دلار ثابت شده بخاطر موضوعات متناقض جدا شود. یک کاتالیزور لازم است و این ممکن است به صورت گزارش مشاغل معوق ایالات متحده یا حتی تحولات پیرامون بسته مالی ایالات متحده باشد.»

 او گفت: « تا آن زمان، قیمت‌ها به طور احتمالی در محدوده‌ای با حمایت جزئی ۱۸۲۰ دلار و مقاومت در برابر ۱۸۷۵ دلار معامله می‌شوند.» طلای تحویل آوریل(اردیبهشت) ۱.۷۰ دلار یا به طور تقریبی ۰.۱ درصد رشد کرد و در هر اونس ۱۸۳۵.۱۰ دلار قرار گرفت. هر اونس نقره تحویل مارس(فروردین) به ۲۶.۸۸۹ دلار رسید که ۴۹ سنت یا ۱.۸ درصد رشد کرد.

درحال‌حاضر نرخ هر اونس نقدی با نرخ هزار و ۸۳۲ دلار در بازار عرضه شد که نسبت به ۳۰ روز گذشته ۱۱۰ دلار کاهش داشته است.

آینده صعودی برای نقره

بر اساس گزارش کیتکو، در حالی که بازار همچنان با فشار پس از جمع شدن سرمایه‌گذاران خرده فروشی به فلز گرانبها، نوسانات همچنان بر نرخ نقره غلبه دارد.

قیمت نقره پس از افت قابل توجه بازار در روز سه شنبه، شاهد یک جهش کوچک بود. بازار همچنان از بالاترین رقم نزدیک به هشت ساله در روز دوشنبه پایین تر آمده است. با نگاهی به اقدامات بی‌ثبات اخیر، تحلیلگران گلدمن ساکس، در یک گزارش تحقیقاتی که روز سه شنبه منتشر شد، پیش‌بینی صعودی خود را برای نقره تکرار کردند.

این بانک در حالی که جو بایدن، رئیس‌جمهوری امریکا با برنامه‌ای برای افزایش تولید انرژی تجدید پذیر جایگزین، پیش می‌رود، نرخ هر اونس تا ۳۳ دلار را برای نقره پیش‌بینی می‌کند.

در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران خرده فروشی - که از طریق رسانه‌های اجتماعی و ارسال ردیت از Wall Street Bets سازماندهی شده بودند (سایت هایی که به بازار جهت می‌دهند)- امیدوار بودند که یک فشار کوتاه در نقره ایجاد کنند، همان چیزی که در سهام مانند Gamestop، Blackberry و AMC به‌دست آوردند، گلدمن ساکس گفت که این طرح محکوم به شکست بود.

روند صعودی در بازار نفت

قیمت نفت برای چهارمین روز متوالی در روز چهارشنبه افزایش یافت زیرا دولت ایالات متحده از دومین کاهش متوالی هفتگی ذخیره خام در برابر اجماع تحلیلگران بازار برای ایجاد موجودی خبر داد.

ذخایر بنزین اما برای چهارمین بار در عرض پنج هفته افزایش یافت.

افزایش گسترده دو ماهه نرخ نفت، معامله گران خام را متقاعد کرده است که علی رغم کمبود تقاضا برای محصولات سوختی ناشی از احیای ناخوشایند ترافیک از بیماری همه گیر ویروس کرونا، بیشتر بشکه‌های موجود خود را به جای ذخیره آنها، پول نقد کنند.

وست تگزاس اینترمدیت معامله شده در نیویورک، شاخص اصلی نفت خام ایالات متحده، با افزایش ۹۷ سنت یا ۱.۸٪، به بشکه‌ای ۵۵.۷۳ دلار رسید. از زمان تسویه حساب ۵۲.۵۰ دلار در روز جمعه حدود ۷٪ افزایش یافته است.

معاملات جهانی برنت، معیار جهانی نفت خام، ۶۳ سنت یا ۱.۱ درصد رشد کرد و به ۵۸.۴۳ دلار رسید. برنت در واقع چهار روز متوالی افزایش یافته است و از زمان تسویه حساب روز پنجشنبه ۵۵.۵۳ دلار حدود ۶ درصد سود کسب کرده است.

گرانی دلار در برابر یورو

بر اساس گزارش اینوستینگ، دلار صبح روز چهارشنبه در آسیا اندکی گران شد و در حالی که اختلافات بین قدرت بازیابی همه گیر ایالات متحده و اروپا افزایش یافت، در برابر بالاترین نرخ دو ماهه در برابر یورو معامله شد.

شاخص دلار امریکا که یورو در برابر سبدی از ارزهای دیگر را ردیابی می‌کند با ۰.۰۲٪ افزایش به ۹۱.۰۴۳ رسید. این شاخص طی جلسه قبل به بالاترین سطح دو ماهه ۹۱.۱۵۷ رسید. درحال‌حاضر در بازار سرمایه‌گذاران به سوی خرید باین شاخص حرکت کردند.

درحال‌حاضر ارزش هر شاخص دلار با افزایش ۰.۰۸ به ۹۱.۱۱۲ واحد رسید. در بازار سرمایه‌گذاران در حال فروش بالای دلار هستند.

آینده تاریک برای بیت کوین

قیمت بیت کوین با افزایش هزار و ۱۱۲ دلار یا ۳.۱۱ درصد به ۳۶ هزار و ۸۶۴ دلار رسید. بیشترین قیمتی که بیت کوین تجربه کرده ۴۱ هزار و ۹۴۰ دلار بوده که به نظر می‌رسد دوباره بازیابی به این قیمت‌ها کمی برای این ارز سخت باشد.البته تحلیل گران فنی امیدوارند با عبور از مقاومت‌های جدید، بازار وارد فاز صعودی شود

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر