|
کدخبر: 150783

قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه در معاملات پشت خطی به بالای مرز ۱۱ میلیون رفت این اتفاق می‌تواند جو بازار امروز را داغ کند.

اقتصاد قیمت سکه در معاملات پشت خطی

امروز سکه برای برگشت به کانال ۱۱ میلیون تومان تلاش خواهد کرد. دست فلز گران بهای داخلی را کاهش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی تا حدی بسته است، ولی سکه بازان به صعود قیمتی دلار خوش بین هستند. با فرض اینکه قرار است حباب فلز گران بهای داخلی در سطح همان ۳ درصد روز پنج شنبه باقی بماند، سکه با دلار بالای ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان می‌تواند به راحتی به بالای مرز ۱۱ میلیون تومانی رهسپار شود. حداقل دیشب در معاملات پشت خطی، سکه بالای ۱۱ میلیون تومان معامله شد، در شرایطی که قیمت دلار نیز ورای ۲۴ هزار و ۶۰۰ تومان مشتری داشت.

از هیجان تا آرامش

تعدادی از بازیگران باتجربه بازار سکه باور داشتند، سکه امامی تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده توسط نوسان گیران در معاملات پشت خطی افزایشی شد. از نگاه آن ها، این افزایش در ابتدای روز شنبه به نوسان گیران کمک می‌کند، جو بازار را داغ تر کنند و دارایی خود را از اواسط روز با قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند.

حباب سکه

در واقع از نگاه این عده، باید پس از ساعت ۱۲ ظهر منتظر یک سود گیری در بازار سکه بود. به باور آن ها، هیجان قیمتی ابتدای روز و افزایش قیمت ها، در ادامه روز فروکش خواهد کرد. با این حال، اگر قرار باشد، بازار رویه افزایشی را ادامه دهد، در مرحله اول نیاز دارد که بالای سطح ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی تثبیت شود و در گام دوم، در فکر عبور از محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی باشد. یکی از عوامل که عبور سکه از آن محدوده‌های مقاومتی را دشوار می‌کند، افت بهای اونس طلا در انتهای هفته بازارهای جهانی است. اونس طلا بار دیگر برای عبور از محدوده هزار و ۹۰۰ دلاری ناکام ماند و این مسئله می‌تواند انتظارات افزایشی سکه بازان را تا حدی تحت تاثیر قرار دهد.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر