|
کدخبر: 141861

پاسخ روحانی به قالیباف پیرامون بودجه ۱۴۰۰

حسن روحانی در واکنش به انتقادات قالیباف از لایحه بودجه این لایحه را متکی بر ظرفیت‌های اقتصادی و نه اتفاقات بین‌المللی خواند.

اقتصاد پاسخ روحانی به قالیباف پیرامون بودجه ۱۴۰۰

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نشست علنی امروز بهارستان بخش‌هایی از لایحه بودجه را مغایر با برنامه توسعه کشور دانست و گفت: «متأسفانه بخش‌هایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با اصل ۱۱۰ قانون اساسی و همچنین برنامه ۵ ساله توسعه کشور مغایرت دارد. همچنین در حوزه مصارف بودجه هم مغایرت‌هایی وجود دارد که ما باید به این مسائل توجه کنیم.در حال حاضر لایحه بودجه سال آینده در اختیار مجلس است و باید آن بخش‌هایی از لایحه بودجه را که با سیاست‌های کلان و برنامه ششم توسعه و همچنین مصوبات مجلس مغایرت دارد را مورد توجه قرار دهیم.»

این اظهارات رئیس مجلس بی پاسخ نماند و ساعاتی بعد حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: مبنای تدوین و طراحی لایحه بودجه سال آینده، ظرفیت‌های اقتصادی کشور و واقعیت‌های عرصه بین‌المللی بوده است و با تحلیل دقیق داده‌ها و داشته‌های داخلی ارائه شده است.

روحانی با بیان اینکه برخی منتقدان بودجه سال آینده دچار همان اشتباه راهبردی نادیده گرفتن و انکار واقعیت‌ها و توانایی اقتصادی کشور شده‌اند، گفت: برخلاف تصور و تحلیل کسانی که معتقدند بودجه با اتکا به اتفاقات بین‌المللی و نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده، باید تاکید کنیم که بودجه ۱۴۰۰ دقیقا با اتکا و تکیه بر ظرفیت‌های اقتصادی ایران نوشته شده است.

او گفت: تلاش و برنامه‌ریزی‌های دولت در طی این مدت با این هدف بوده است که خسارت‌های جنگ اقتصادی را تا اندازه‌ای ترمیم کند و مشکلات بوجود آمده ناشی از عوارض شیوع بیماری کووید ۱۹ برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه را نیز مدیریت کند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر