|
کدخبر: 166634

آخرین جزییات از افزایش قیمت روغن موتور در بازار

سعادتی‌نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران گفت: در سال جدید افزایش قیمت روغن‌ موتور نداریم و اگر در بازار نیز افزایش قیمتی وجود داشته باشد؛ غیرقانونی است.

اصناف آخرین جزییات از افزایش قیمت روغن موتور در بازار

داود سعادتی‌نژاد، با بیان اینکه تولیدکنندگان مصوبه سازمان حمایت برای افزایش قیمت روغن موتور را دریافت نکرده‌اند افزود: این درحالی هست که سال گذشته روغن موتور خودرو های سواری (بنزینی) ۴۰ درصد و روغن موتور خودروهای سنگین (دیزلی) ۵۵ درصد افزایش قیمت داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال دستمزدهای خدماتی این صنف افزایش نداشته است، گفت: توزیع روغن موتور مشکلی ندارد و در واحدهای صنفی با وجود محدودیت‌های کرونایی توزیع انجام می‌شود، روغن موتورهای تقلبی یا بی‌کیفیت در سطح تهران بسیار کم هستند و البته واحدهای پروانه‌دار محصولات با کیفیت و استاندارد عرضه می‌کنند.

سعادتی نژاد با تاکید بر لزوم حذف دلالان از بازار روغن موتور افزود: از تولیدکنندگان روغن موتور می‌خواهیم برای حذف دلالان از این بازار توزیع محصولات خود را به واحدهای دارای پروانه واگذار کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران در خصوص اوضاع تایر در بازار، گفت: قیمت لاستیک سال گذشته ۵۵ درصد افزایش را تجربه و با قیمت بازار آزاد یکسان شد. همین مساله سبب کاهش تقاضا از سوی مشتریان و دپو شدن لاستیک‌ها در انبارها شده است، لذا از مراکز و مسئولان ذیربط خواستاریم ترتیب اثری در خصوص مسئله سامانه توزیع داده شود، تا مشکلات توزیع لاستیک کاهش یافته و رقابت ایجاد شود.

منبع: اتاق اصناف

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...