|
کدخبر: 161583

عجیب اما واقعی / قیمت ماهی گلی ۱۰۰ هزار تومان!

همزمان با نوروز نرخ ماهی قرمز از ماهی سفید پیشی گرفت و هر قطعه ماهی کوچک قرمز هفت سین به مرز ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

اصناف عجیب اما واقعی /  قیمت ماهی گلی ۱۰۰ هزار تومان!

قیمت ماهی قرمز در سال‌های قبل و در آستانه نوروز به زحمت به هزار تا دو هزار تومان می‌رسید اما روزهای پایانی سال و در آستانه نوروز قیمت هر عدد ماهی قرمز و کوچک در مازندران بین ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان و آن در نخستین روز نوروز بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

ارزانی ماهی قرمز در سال‌های گذشته در مازندران به گونه بود که برخی از فروشندگان در ساعت پایانی سال آن را به صورت رایگان به مردم می‌دادند اما امسال هر عدد ماهی کوچک در بازارهای مازندران با نرخ ماهی سفید برابری می‌کند.

قیمت ماهیان استخوانی در بازارهای مازندران در آستانه نوروز ماهی سفید ۸۰۰ تا یک کیلوگرمی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، کفال ۷۰ هزار تومان، کپور ۸۰ تومان و قزل آلا نیز ۶۸ هزار تومان عرضه می‌شود.

گرانی ماهی قرمز در روزهای اخیر سبب شده تا شهروندان برای تهیه ماهی سفره هفت سین خود اقدام به صید ماهی از استخرهای در نظر گرفته شده در شهرها کنند و برخی از شهروندان نیز ضعف نظارت‌ها را همچنان عامل اصلی گرانی اقلام و اجناس عنوان می‌کنند.

در فصل صید ماهیان استخوانی در مازندران صیادان استان تاکنون حدود دو هزار تن انواع ماهیان استخوانی از جمله ماهی سفید صید کردند که نسبت به سال قبل بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...