|
کدخبر: 141132

توصیه‌ای اقتصادی برای خرید گوشت قرمز

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه معمولا ابتدای هرماه تقاضای خرید گوشت افزایش می‌یابد و همین امر منجر به افزایش نرخ گوشت قرمز در بازار خواهد شد به مردم توصیه کرد که شتابزده خرید نکنند و خرید خود را به روزهای اول هرماه نیز موکول نکنند تا بتوانند مقدار گوشت بیشتر با نرخ مناسب تری تهیه کنند.

اصناف توصیه‌ای اقتصادی برای خرید گوشت قرمز

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی نسبت به هفته گذشته تغییری نکرده است، اظهار کرد: درحال‌حاضر شقه تازه گوسفندی بدون دنبه و کشتار روز با نرخ هرکیلو ۱۱۵ هزارتومان به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تقاضای خرید گوشت به دلیل رسیدن به روزهای پایانی ماه کاهش یافته است، گفت: معمولا مردم هفته اول هر ماه مایحتاج اولیه خود را خریداری می‌کنند و همین امر باعث می‌شود که نرخ گوشت دراین مدت دچار نوسان شود، زیرا تقاضا افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درخصوص نرخ گوشت در شب یلدا نیز گفت: محدودیت‌های کرونایی باعث شده که مراسم‌ها برگزار نشود و دورهمی‌ها نیز کاهش یابد به همین دلیل تقاضای خرید گوشت برای شب یلدا هم کمتر خواهد شد. اما به دلیل نزدیک بودن به اول ماه بعد ممکن است تغییراتی ایجاد شود.

وی در پایان گفت: به مردم توصیه می‌کنیم که شتابزده خرید نکنند و خرید خود را به روزهای اول هرماه نیز موکول نکنند تا بتوانند مقدار گوشت بیشتر با نرخ مناسب تری تهیه کنند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر