|
کدخبر: 125864

تعطیلی دوباره اصناف به دلیل شیوع کرونا + جزئیات

نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران با ابراز تاسف از اوج گیری مجدد ویروس کرونا اظهار داشت: متاسفانه با اوج‌گیری دوباره بیماری، احتمال آن وجود دارد که دستور العمل‌های اولیه مجددا به مرحله اجرا گذاشته شود و تعداد بیشتری از صنوف را به تعطیلی بکشاند.

اصناف تعطیلی دوباره اصناف به دلیل شیوع کرونا + جزئیات

قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در مورد تصمیم گیری در رابطه با فعالیت اصناف پرخطر اظهار داشت: نزدیک به هشت ماه است که تعدادی از واحدهای صنفی به علت کرونا تعطیل شدهاند؛ چون در زمره مشاغل پرخطر قرار گرفته بودند، همچنین ما امیدوار بودیم که بتوانیم این واحدهای صنفی را بازگشایی کنیم؛ اما متاسفانه با وضعیت موجود امکانپذیر نیست. ضمن آنکه با وضعیت پیش آمده و اوج گیری کرونا احتمالا واحدهای صنفی دیگری نیز تعطیل میشوند.

وی افزود: یکی از دلایل اوج گیری مجدد ویروس کرونا رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی افراد است که این امر روز به روز بر مشکلات ما دامن میزند. همه ما در وهله اول باید از خودمان شروع کنیم که هم سلامتی خود را تضمین کرده و هم کمکی به همنوعان در راستای جلوگیری از گسترش این ویروس انجام داده باشیم. ستاد ملی مقابله با کرونا نمیتواند برای هر فردی ماموری را در نظر بگیرد.

نوده فراهانی اضافه کرد: در صورت ادامه روند کنونی، احتمالا ستاد مقابله با کرونا دستور تعطیلی تعداد بیشتری از صنوف را میدهد. زمانی که همه واحدهای صنفی، مدارس و ادارات به صورت یک سوم فعالیت داشتند با بهبود وضعیت از محدودیتها کاسته شد. اما وقتی ادارات و مدارس بازگشایی شدند و با اوجگیری دوباره بیماری، احتمال آن وجود دارد که دستور العملهای اولیه مجددا به مرحله اجرا گذاشته شود و تعداد بیشتری از صنوف را به تعطیلی بکشاند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به برگزاری مرتب جلسه با ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: به صورت مرتب جلسه ستاد کارگروه کرونا برگزار شده و در آن بازگشایی برخی از مشاغل مطرح و پذیرفته نشده است. از سوی دیگر این روزها گرانی بر جامعه حاکم شده و در این شرایط قدرت خرید مردم کاهش پیدا میکند که نمیتوانند مانند گذشته خرید کنند و احتمالا باعث کاهش تعداد مشاغل برخی از صنوف شود

 

منبع: رکنا

ارسال نظر