|
کدخبر: 314500

مدارس ابتدایی / آلودگی هوا / پیش دبستانی

​فوری / تکلیف تعطیلی مدارس استان تهران مشخص شد

با توجه به تشدید آلودگی هوای پایتخت، کلاس‌های آموزشی پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی مدارس شهر تهران فردا، (چهارشنبه ۲۴ آبان) «غیر حضوری» و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

آموزشی ​فوری / تکلیف تعطیلی مدارس استان تهران مشخص شد

بنا به تصمیمات اتخاذ شده توسط هیئتی که وضعیت اضطراری آلودگی هوا در پایتخت را بررسی می‌کند، به علت افزایش میزان آلودگی هوا در تهران، تمامی مراکز پیش‌دبستانی و دوره‌ی ابتدایی وابسته به اداره‌ی آموزش و پرورش در سرتاسر مناطق شهری روز چهارشنبه مورخ ۲۴ آبان ماه، در شرایطی غیرحضوری فعالیت خواهند کرد و کلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

همچنین بر اساس این مصوبه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای سایر مقاطع تحصیلی ممنوع است.

بر اساس اعلام کمیته اضطراری آلودگی هوای استان/tags/تهران تهران، با توجه به تداوم افزایش آلودگی در استان تهران، همه مدارس مقطع ابتدایی شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه، دماوند و رودهن نیز در دو نوبت صبح و عصر فردا (چهارشنبه ۲۴ آبان ماه) به صورت مجازی و در بستر پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.

این در حالیست که امروز سازمان هواشناسی کشور نسبت به تشدید آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و بر خودداری از تاکید تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها تاکید کرد.

این سازمان با صدور هشدار نارنجی‌رنگ آورده است: تشدید کاهش کیفیت هواسه‌شنبه (۲۳ آبان‌ماه) در تهران، کرج، اراک، اصفهان و اهواز، چهارشنبه و صبح پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ آبان‌ماه) در تهران، کرج و اراک پیش‌بینی می‌شود.

در این وضعیت جوی افزایش شاخص‌های آلودگی هوا و غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک به‌ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر خودداری از تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌شود.

آماده‌باش مدیریت بحران در استان تهران

لازم به ذکر است با توجه به صدور هشدار نارنجی، مدیریت بحران در استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمده و هماهنگی‌های لازم برای استقرار اورژانس و آماده‌باش مراکز درمانی نیز صادر شده و در صورت لزوم این اقدامات صورت می‌گیرد.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها