|
کدخبر: 168663

عضو هیأت رئیسه مجلس به حاجی میرزایی نامه نوشت

عضو هیأت رئیسه مجلس در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش گفت: بی‌شک اختلاط حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور می‌تواند فاجعه‌ای جدید و احتمالا موج پنجم کرونا را در کشور رقم بزند.

آموزشی عضو هیأت رئیسه مجلس به حاجی میرزایی نامه نوشت

مسؤولان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگوهای مکرر در چند روز اخیر و در دستورالعمل ابلاغی به استان‌ها، اعلام کردند که امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم تحت هر شرایطی به شکل حضوری برگزار می‌شود.

البته وزارت آموزش و پرورش عنوان کرده است که ممکن است زمان برگزاری امتحانات با تصمیم ستاد کرونا تغییر کند اما امتحانات باید حضوری برگزار شود.

این موضوع در حالیست که شرایط کرونایی در کشور به حدی رسیده است که تعداد زیادی از خانواده‌ها درخواست لغو امتحانات حضوری را دارند .

در همین راستا علی کریمی فیروزجایی عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: امروز نامه‌ای برای وزیر آموزش و پرورش ارسال کردم و خواستار عدم برگزاری اجباری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم شدم.

وی ادامه داد: معتقدیم آموزش و پرورش با این اقدام، احتمالا موج پنجم کرونا را رقم می‌زند.

در متن نامه علی کریمی فیروزجایی آمده است: «احتراماً نظر به اینکه برای بسیاری از والدین دانش‌آموزان سراسر کشور دغدغه برگزاری امتحانات حضوری مطرح است و از آنجا که چیزی مهم‌تر از صیانت و پاسداری از جان عزیزان مردم برای ما و خانواده‌هایشان مطرح نیست، مقتضی است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا امتحانات تمام پایه‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری به اختیار دانش‌آموزان و والدین آنها قرار گیرد و از هرگونه اجبار حضوری با توجه به ورود انواع ویروس‌های جهش یافته خودداری شود.

 بدیهی است نظر به تأثیر معدل در کنکور برای مقطع دوازدهم و انتخاب رشته در مقطع نهم، می‌توان ترتیبی تخاذ کرد تا تأثیر معدل صرفا برای شرکت‌کنندگان در امتحان حضوری لحاظ شود و برای شرکت‌کنندگان در آزمون مجازی با لحاظ درصد تأثیر کمتری، این امر اجرایی شود و برای مقاطع نهم نیز هیچگونه الزامی برای امتحان حضوری وجود نداشته باشد.

 بی‌شک اختلاط حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مقاطع نهم و دوازدهم در انتقال ویروس به ۲ میلیون خانواده می‌تواند فاجعه‌ای جدید و احتمالاً موج پنجم کرونا را در کشور رقم بزند و در صورت بروز این فاجعه، مسؤولیت آن نه صرفاً با ستاد کرونا بلکه با تمامی پیشنهاد دهندگان و کارشناسان، مدیران و مسؤولان آن وزارتخانه خواهد بود».

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...