|
کدخبر: 175225

مهدی طارمی: صعود نکنیم یک نسل‌مان نابود می‌شود

مهاجم تیم ملی از لزوم صعود به جام جهانی می‌گوید؛ از این‌که اگر تیم ایران در جام جهانی نباشد، یک نسل از فوتبال نابود می‌شود.

ورزش مهدی طارمی: صعود نکنیم یک نسل‌مان نابود می‌شود

پس از پایان فصل پرماجرا در پورتو، مهدی به ایران آمده و در گوشه‌ای از چمن استادیوم بوشهر، به همراه پسر خواهرش روی زمین نشسته و مقابل دوربین‌ قرار گرفته است.

طارمی که این فصل ۱۶ گل زد و ۱۱ پاس گل داد، درباره صعود به جام جهانی صحبت‌های مفصلی را مطرح کرده و از دلایلش درهصوص اهمیت صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ می‌گوید. 

ستاره پورتو که پس از یک سالِ سخت، تعطیلات را پشت سر می‌گذارد، یک دقیقه پس از شوخی و خنده با خواهرزاده‌اش، به سوالات پاسخ می‌دهد:

* مهدی کنار خواهرزاده خوب است؟

آره خداراشکر. 

* چند وقت بود او را ندیده بودی؟

فکر کنم یک سال. خانواده را نه فقط او. الان هم کنار شیرین‌ترین عضو خانواده.

* مهدی فصل پورتو چطور بود؟

خداراشکر یک فصل خیلی خوبی بود. فصل پر فراز و نشیبی بود. از اولش یک کم با سختی شروع شد، سختی از لحاظ بازی کردن. وقتی بازیکنی به تیم جدیدی می‌رود، تا عادت کند به شرایط جدیدش در آن تیم، زمان می‌برد. اما رفته رفته شرایط من بهتر شد و توانستم خودم را در ترکیب جا کنم و یک روند نرمال که بالا پایین زیاد نداشت، تا آخر فصل داشتم.

* آنجا هم مثل بوشهر بندر است؟

آره. پورتو یعنی بندر اصلا.

* پرتغالی‌ها چطورند؟

تقریبا شبیه بوشهری‌ها هستند. خیلی خونگرم، آدمهای احساسی‌تر نسبت به بقیه جاهای اروپا. ولی خب خیلی آدمهای خوبی هستند در کل.

* حدودا ۲۰ روز دیگر بازی‌های مهم تیم ملی.

انشالله که اتفاقات خوب بیفتد و دل مردم شاد شود. همین که بتوانیم صعود کنیم و لبخند روی لب مردم بیاید یک حسن بزرگ است. و این که نسل خوب فوتبال ایران اگر این اتفاق رخ بدهد و به جام جهانی صعود کند _فقط این مرحله نه و مراحل بعد هم_ یک نسل از فوتبال ایران سود زیادی می‌برد و اگر صعود نکنیم یک نسل از فوتبال ایران نابود میشود. جام جهانی خیلی مهم است.

- در همین حین امیر علی از جایش بلند می‌شود و طارمی از او می‌خواهد تا خوشحالی بعد از گل کند.

یک نسل از فوتبال نابود می‌شود و جوانانی که دارند تلاش می‌کنند در حال حاضر تا به جایگاهی برسند، وقتی یک تیم در جام جهانی حضور نداشته باشد، رسانه‌ها کمتر به آن تیم می‌پردازند و تیم ملی اصولاً بازی ای ندارد و فکر نکنم اتفاق خاصی بیفتد. وقتی اتفاق خاصی برای تیم ملی نیفتد... مثلا وقتی ما در جام جهانی آن بازی را بردیم، شما ببینید چه شور و نشاطی در جامعه خوبه وجود آمد. بعد از مدت ها که همیشه خبر بد می‌شنیدیم، مساوی جلوی پرتغال هم بود و همین که مردم در آن دو هفته شاد بودند، یک حسنی برای ما و کادر و تمام اعضای تیم ملی بود چون توانستیم دل مردم را شاد کنیم. این خیلی نشاط بخش است برای ما. این اتفاق خیلی مهم است که تیم ملی به جام جهانی صعود کند؛ هم برای ما و هم برای بازتاب فرهنگی یک کشور در دنیا. امیدوارم با یک برنامه ریزی دقیق به جام جهانی صعود کنیم.

* سوال آخر. گل که میزنی مردم کشورمان جای خودش، مردم بوشهر عشق می‌کنند و پز می‌دهند.

من هرجا بودم، وقتی به من گفتند کجا به تو خوش می‌گذرد گفتم بوشهر. همیشه اسم بوشهر را در اولویت قرار دادم و بوشهر را با همه خوب و بدی دوست دارم. همه جاهای دنیا هر بدی و خوبی ای دارند. بوشهر برای من خیلی دوست داشتنی است و فکر کنم من تا حرف زدن، بیشتر عمل می‌کنم. هیچ تعطیلاتی نشده که به بوشهر نیایم. اولین اولویتم این است بیایم بوشهر و خانواده را ببینم و اگر فرصتی شد سفری با دوستانم بروم. اگر تعطیلات باشد در بوشهر هستم تا با مردمان خونگرم بگذرانم. مردمانی که خیلی راحت هستند. آزار و بدی به تو نمی‌کنند و میگذارند راحت و در اختیار خودت باشی. در بوشهر خیلی ها هم را می‌شناسند چون شهر کوچک است. این شرایط را برای من و خیلی از دوستان و فامیل سخت می‌کند. چون دوست ندارم کسی ناراحت شود. من دوست دارم به همه مردم بوشهر احترام بگذارم اما یک سری شرایط سخت هم هست که دست من نیست. شاید یک سری خواسته‌هایی دارند که من نتوانم انجام دهم. عذرخواهی ندارد اما عذرخواهی می‌کنم اما دوست دارم تا جایی که دستم می‌رسد به مردم بوشهر کمک کنم. چه در عرصه ورزش و کمک مردمی و هر بحثی که باشد. فکر کنم مردم بوشهر خیلی خیلی... مثل امیر علی دوست داشتنی هستند.

 

منبع: ورزش3

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...