|
کدخبر: 172645

تا وقتی فحش بدهند دیگر برای تراکتور خرج نمی‌کنم

زنوزی گفته: «قید مربیان و بازیکنان بزرگ را بزنید. دوران هزینه برای تراکتور تمام شد و تا وقتی فحش بدهند، خرج نمی‌کنم.»

ورزش تا وقتی فحش بدهند دیگر برای تراکتور خرج نمی‌کنم

دوم اسفند ۱۳۹۹، رسول خطیبی برای دومین‌بار به‌عنوان سرمربی باشگاه تراکتور انتخاب شد. او البته در لیگ چهاردهم هم در یک نیم‌فصل سرمربی این تیم بود که موفق شد در ۲۲ بازی، ۱۱ پیروزی، ۵ تساوی و ۶ شکست را تجربه کند و درحالی که تیمش در رتبه نخست جدول رده‌بندی قرار داشت به دلیل اختلاف با هیات‌مدیره باشگاه، کسب ۱۱ امتیاز از ۹ بازی، کسب نتایج ضعیف در مقابل ملوان و پدیده که تازه لیگ برتری شده بودند و آنچه از نظر برادرش «بن‌بست تاکتیکی» یاد شد، سرمربیگری را تحویل تونی اولیویرا داد.

بازگشت خطیبی به تراکتور اما یک اتفاق ویژه بود. ویژه از این جهت که او قبل از بازگشت، مورد انتقاد شدید زنوزی قرار گرفته بود به‌طوری که مالک متمول تراکتور در یک گفت‌وگوی خصوصی که فایل صوتی آن سر از تلگرام درآورد، عنوان کرده بود: «به رسول خطیبی گفتم تا زمانی‌که (مالک تراکتور) باشم، تراکتور را نخواهی دید.» دقیقا ۵۴۷ روز بعد، رسول خطیبی دوباره به تراکتور بازگشت درحالی که زنوزی هنوز مالک این باشگاه بود. اتفاقی حیرت‌انگیز که البته برخی آن را به مشکلات مالی زنوزی و برخی دیگر به هواداران خطیبی در تراکتور ربط می‌دهند. بازگشت رسول اما چندان راضی‌کننده نبود و او جز صعود معجزه‌وار به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، عملکرد خیره‌کننده‌ای نداشته است. تساوی در مقابل نفت مسجد سلیمان، مس رفسنجان، پاختاکور (رفت و برگشت)، شارجه (بازی رفت)، نیروی هوایی (بازی رفت)، نیروی هوایی (بازی برگشت)، پیکان، شکست مقابل سپاهان و پیروزی مقابل نساجی، شهرداری ماهشهر، شارجه (بازی برگشت) و نیروی هوایی (بازی برگشت) عملکرد خطیبی طی حدود سه ماه حضورش در تراکتور است. عملکردی که چندان از سوی هواداران مورد استقبال قرار نگرفته و زمزمه‌های اعتراض آنها به گوش می‌رسد. از سوی دیگر اختلاف خطیبی با شجاعی و دژاگه و اعلام جدایی آنها در مقطع فعلی باعث شد خطیبی بیشتر تحت‌فشار قرار بگیرد. او حالا حامیانش را از دست داده و کماکان به پیش می‌رود. در این میان اما یک اتفاق، خطیبی را بسیار نگران کرده است. سکوت زنوزی در مقابل اتفاقات مثبت باشگاه تراکتور نشان می‌دهد مالک باشگاه از شرایط موجود راضی نیست و تجربه نشان داده است زنوزی برای حذف مربیان تراکتور تا حصول نظر هواداران، لحظه‌ای درنگ نمی‌کند.

مالک متمول بازیکن نمی‌خرد

غلامرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتور میانه خوبی با هواداران این تیم دارد و تلاش می‌کند به هر اتفاقی یک واکنش نشان بدهد. او اما در مقابل صعود سرخپوشان تبریزی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان سکوت کرد و ماه‌هاست درباره این باشگاه صحبت نمی‌کند. در نیم‌فصل نیز برخلاف رویه سال‌های قبل خود، هیچ بازیکنی را نخرید تا شگفتی‌ها بیشتر شود. درحالی که همه منتظر بودند پس از اختلاف شجاعی – دژاگه با رسول خطیبی، زنوزی وارد میدان شود اما این بار نیز مالک تراکتور سکوت کرد تا شرایط حیرت‌انگیزتر شود. زنوزی چندی پیش هم بارها درخواست واگذاری ماشین‌سازی را داد اما هیچ خریداری پیدا نشد تا هیات فوتبال از او بخواهد کماکان تا پایان فصل به تعهدات خود عمل کند و در پایان فصل (و احتمالا پس از سقوط ماشین‌سازی) انحلال این تیم را شاهد خواهیم بود.

او البته به تعهدات مالی خود عمل کرده و براساس شنیده‌ها، بازیکنان تراکتور حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد مبلغ قراردادشان را دریافت کرده‌اند. این درحالی است که هنوز چند روز از استوری مشترک بازیکنان تراکتور درباره مشکلات این تیم نمی‌گذرد. ماجرا اما جنبه عجیب و شنیده نشده‌ای دارد. براساس اطلاعاتی که به «فرهیختگان» رسیده ظاهرا زنوزی با هواداران تراکتور قهر کرده و تصمیمی برای تقویت تیم ندارد. در این‌باره شنیده‌ایم زنوزی پس از اعتراض هواداران در مقابل باشگاه که بهمن ۱۳۹۹ رخ داد، به اطرافیانش گفت که دیگر هزینه بیشتری برای تیم نخواهد کرد و قهرمانی برای او بی‌ارزش شده است. زنوزی که فعلا در خارج از کشور سکونت دارد و حدود یک ماه دیگر به ایران بازمی‌گردد چند روز پس از این اتفاقات، خطیبی را به‌عنوان سرمربی تراکتور انتخاب کرد. در این باره می‌گویند او گفته: «قید مربیان و بازیکنان بزرگ را بزنید. دوران هزینه برای تراکتور تمام شد و تا وقتی فحش بدهند، خرج نمی‌کنم.» اطرافیان زنوزی می‌گویند او از حامیان خود نیز شاکی است چراکه انتظار داشت در این شرایط به او کمک کنند اما این اتفاق رخ نداده و حامیانش سکوت کرده‌اند.

در این باره بد نیست یک نکته مهم را هم بگوییم و آن اینکه حتی استراماچونی هم به زنوزی پیشنهاد شده بود تا پس از لیگ قهرمانان جانشین خطیبی شود اما زنوزی این پیشنهاد را نپذیرفته و گفته تا زمانی‌که هواداران از او عذرخواهی نکرده‌اند، هزینه‌ای برای تیم نخواهد کرد و حتی حاضر است تیم را واگذار کند. او در این‌باره گفته: «من مدیر دولتی نیستم که از فحاشی هواداران بترسم، من از جیبم هزینه می‌کنم و قرض می‌گیرم تا تراکتور بازیکن و مربی جذب کند اما فحش می‌شنوم. تا وقتی فحش بدهند من هزینه نمی‌کنم.» ماجرا به اواسط بهمن ماه باز می‌گردد جایی‌که هواداران تراکتور با تجمع در مقابل ساختمان باشگاه و در اعتراض به نتایج ضعیف این تیم شعارهای «مالک کهکشانی کجایی؟» و «زنوزی، حیا کن؛ تراکتور را رها کن» سر دادند. اتفاقی که با عصبانیت زنوزی همراه بود و او در گفت‌وگویی مفصل با هواداران تیم عنوان کرد در صورت به مخاطره افتادن آرامش و امنیت خانواده‌اش، قید این تیم را خواهد زد. او در همان گفت‌وگوی طولانی که به صورت اینترنتی برای هواداران پخش شد عنوان کرده بود نمی‌تواند هم هزینه کند و هم ناسزا بشنود.

جیب دلالان خالی شد؟

مالک متمول باشگاه تراکتور اما هرگز مغضوب هواداران نبود اما انتشار شایعاتی پیرامون حضور چند دلال شناخته‌شده در کنار تیم و ورود و خروج متعدد بازیکنان و مربیان به این تیم که منجر به سرازیر شدن سودهای میلیاردی به جیب این دلالان نام‌آشنا شد منجر به ایجاد اختلاف و درنهایت حمله‌های گاه و بی‌گاه به زنوزی شد و ادامه پیدا کرد. از تبریز شنیده می‌شود که حتی برخی لیدرهای باشگاه نیز پشت هواداران هستند تا زنوزی را تحت‌فشار بگذارند و او را به خرید بازیکنان میلیاردی راضی کنند هرچند چند نفر از آنها معتقد بودند این فشارها روی زنوزی بی‌فایده است و حمایت از او بیش از فشار همه‌جانبه می‌تواند هواداران را برای رسیدن به مقصودشان راضی کند.

به هرحال در شرایط فعلی که زنوزی با هواداران قهر کرده، سودهای میلیاردی دلالان نیز قطع شده و به نظر می‌رسد نقش پررنگ آنها در ایجاد این فشار بی‌تاثیر نیست اما به نظر می‌رسد روش اشتباهی برای مقابله با زنوزی انتخاب شده و او فعلا تصمیمی برای بازگشت به روزهای کهکشانی تراکتور ندارد. البته ممکن است مشکلات مالی نیز در این میان موثر باشد اما به هرحال زنوزی و اطرافیانش فعلا چیزی از مشکلات مالی نمی‌گویند و اعتقاد دارند هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...