|
کدخبر: 169793

زیر و بم استقلال برای صعود از گروه مرگ

تیم فوتبال استقلال با استفاده از ۲۰ بازیکن در ۶ بازی و صدرنشینی در گروه سوم، کارش را در لیگ قهرمانان آسیا به پایان رساند تا در مرحله یک هشتم نهایی با الهلال عربستان روبه‌رو شود.

ورزش زیر و بم استقلال برای صعود از گروه مرگ

تیم فوتبال استقلال که در گروه سوم رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا همراه با الدحیل، الاهلی و الشرطه حضور داشت، در پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها با ۱۱ امتیاز در صدر جدول این گروه قرار گرفت تا به عنوان صدرنشین و تنها تیم صعود‌کننده از این گروه شناخته شوند.

رشید پرکارترین بازیکن استقلال

فرهاد مجیدی در طول این مسابقات از ۲۰ بازیکن استفاده کرد که شامل یک دروازه‌بان، ۷ مدافع، ۸ هافبک و ۴ مهاجم بودند. در بین این ۲۰ بازیکن رشید مظاهری تنها نفری بود که در هر ۶ دیدار آبی‌ها در ترکیب ثابت قرار گرفت و تعویض نشد تا با مجموع ۵۴۰ دقیقه حضور در ترکیب، پرکارترین بازیکن این تیم در جده باشد.

مظاهری در این ۶ بازی ۸ بار دروازه‌اش باز شد و ۳ بار نیز موفق به ثبت کلین شیت شد که این در بازی‌های دوم، پنجم و ششم مقابل الشرطه، الاهلی و الشرطه بود. او بیشترین تعداد گلی که در یک بازی خورد، مقابل الدحیل در بازی سوم بود که ۴ بار دروازه‌اش باز شد.

کاپیتان آبی‌ها سومین بازیکن پرکار

وریا غفوری، احمد موسوی، هرویه میلیچ، محمد نادری، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی و سیاوش یزدانی ۷ مدافعی بودند که برای آبی پوشان در عربستان به میدان رفتند و در بین آنها وریا غفوری با حضور در ۶ بازی، ۴۶۵ دقیقه برای تیمش بازی کرد. غفوری که ۲ بار در شب‌های پنجم و ششم بهترین بازیکن میدان شد، به جز بازی نخست مقابل الدحیل، در سایر دیدارها در ترکیب اصلی قرار گرفت. اما وی در هر دو بازی مقابل الشرطه در شب‌های دوم و ششم مسابقات تعویض شد.

غفوری در بین مدافعان استقلال پر کارترین و در مجموع بعد از مظاهری و قایدی، سومین بازیکن پرکار آبی پوشان بود. غفوری در این دیدارها یک بار مرتکب خطای پنالتی شد و یک بار هم پاس گل داد. کاپیتان آبی پوشان در شب‌های پنجم و ششم مقابل الاهلی و الشرطه به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

اسماعیلی در اوج

فرهاد مجیدی در این رقابت‌ها جمعاً از ۸ هافبک استفاده کرد که شامل مسعود ریگی، مهدی مهدی پور، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، سبحان خاقانی، داریوش شجاعیان، بابک مرادی و سعید مهری بودند. فرشید اسماعیلی یکی از نفرات خوب استقلال و شاید بتوان گفت یکی از بهترین‌های این تورنمنت بود و توانست با حضور در ۵ بازی و ۳۹۶ دقیقه حضور در میدان، پر کار‌ترین هافبک آبی پوشان باشد.

اسماعیلی که بهترین دوران فوتبالش را در جده تجربه کرد، با ۳ گل، ۲ پاس و گل و گرفتن یک پنالتی جمعاً در ۶ گل تیمش تاثیر مستقیم داشت که آخرین بازی این تیم مقابل الشرطه را به دلیل مصدومیت از دست داد. هافبک شماره ۸ استقلال به جز دو بازی مقابل الشرطه (اول) و الدحیل (دوم) که در دقایق ۶۶ و ۶۰ تعویض شد، در سایر دیدارها که در ترکیب ثابت قرار داشت تا پایان بازی در زمین حضور داشت.

شیخ بهترین گلزن، قایدی ستاره مسابقات

فرهاد مجیدی در این مسابقات از مهدی قایدی، ارسلان مطهری، شیخ دیاباته و آرمان رمضانی به عنوان مهاجم استفاده کرد که در بین آنها مهدی قایدی با ۵۱۳ دقیقه پر کارترین و آرمان رمضانی با ۲۳ دقیقه کم کارترین بازیکنان بودند؛ با این توضیح که قایدی بعد از مظاهری دومین بازیکن پر کار آبی پوشان در این تورنمنت بود و آرمان رمضانی نیز با ۲۳ دقیقه حضور، کم کار‌ترین بازیکن تیمش بود.

در بین مهاجمان استقلال شیخ دیاباته را باید چهره‌ای کاملاً شاخص دانست که با تنها ۳۵۷ دقیقه حضور در میدان، ۵ بار گلزنی کرد تا نه تنها بهترین گلزن استقلال و بهترین گلزن تیم‌های ایرانی باشد، بلکه بعد از «اولانگا» دومین گلزن برتر مرحله گروهی مسابقات باشد.

در حالی دیاباته گلزن‌ترین بازیکن استقلال شد که مهدی قایدی توانست خودش را به عنوان ستاره این مسابقات مطرح کند. مهاجم تکنیکی و ۲۲ ساله استقلال که با تکنیک نابش چشم‌ها را در این مسابقات به سوی خود خیره کرد، با ۳ گل، ۲ پاس گل و کسب یک پنالتی، در کنار اسماعیلی و دیاباته یکی از ارزشمندترین بازیکنان استقلال در این تورنمنت بود.

۵ بازیکن اخطاری

 بازیکن استقلال در این مسابقات از داوران کارت زرد گرفتند که عبارتند از فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته، محمد حسین مرادمند، سبحان خاقانی و داریوش شجاعیان. هیچیک از بازیکنان استقلال در این مسابقات اخراج یا دو اخطاره نشدند تا مجیدی در هیچیک از ۶ بازی که انجام داد از محرومیت بازیکنانش متضرر نشود.

۴ پنالتی

آبی پوشان در این مسابقات ۴ بار صاحب ضربه پنالتی شدند که این ۴ پنالتی توسط میلیچ، اسماعیلی، دیاباته و قایدی کسب شد و هر ۴ پنالتی توسط شیخ دیاباته زده شد که ۳ تا از آنها گل شد و یکی از آنها از دست رفت.

جدول میزان تاثیرگذاری بازیکنان استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

ردیف بازیکن گل پاس گل کسب پنالتی اخطار از دست دادن پنالتی
۱ شیخ دیاباته ۵ ۰ ۱ ۱ ۱
۲ فرشید اسماعیلی ۳ ۲ ۱ ۰ ۰
۳ مهدی قایدی ۳ ۲ ۱ ۱ ۰
۴ محمد نادری ۲ ۰ ۰ ۰ ۰
۵ ارسلان مطهری ۱ ۲ ۰ ۰ ۰
۶ آرش رضاوند ۰ ۱ ۰ ۰ ۰
۷ احمد موسوی ۰ ۱ ۰ ۰ ۰
۸ وریا غفوری ۰ ۱ ۰ ۰ ۰
۹ هرویه میلیچ ۰ ۰ ۱ ۰ ۰
ردیف بازیکن تعداد بازی دقایق بازی
۱ رشید مظاهری ۶ ۵۴۰
۲ مهدی قایدی ۶ ۵۱۳
۳ وریا غفوری ۶ ۴۶۵
۴ سیاوش یزدانی ۶ ۴۵۱
۵ فرشید اسماعیلی ۵ ۳۹۶
۶ هرویه میلیچ ۶ ۳۹۱
۷ عارف غلامی ۵ ۳۸۴
۸ آرش رضاوند ۶ ۳۷۸
۹ مسعود ریگی ۶ ۳۷۳
۱۰ ارسلان مطهری ۵ ۳۶۵
۱۱ شیخ دیاباته ۶ ۳۵۷
۱۲ مهدی مهدی پور ۵ ۳۱۳
۱۳ محمد حسین مرادمند ۴ ۲۸۳
۱۴ محمد نادری ۴ ۲۳۸
۱۵ داریوش شجاعیان ۴ ۱۳۵
۱۶ سعید مهری ۴ ۱۲۸
۱۷ احمد موسوی ۳ ۱۱۸
۱۸ سبحان خاقانی ۲ ۴۶
۱۹ بابک مرادی ۲ ۴۲
۲۰ آرمان رمضانی ۳ ۲۳
منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...