|
کدخبر: 167846

استقلال بالانس نیست؛ متفاوت در جلو و عقب!

استقلال در حالی در گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد که مقایسه عملکرد این تیم در خط دفاع و حمله با مسابقات لیگ برتر نشان دهنده تفاوت‌های قابل توجهی است.

ورزش استقلال بالانس نیست؛ متفاوت در جلو و عقب!

به ثمر رساندن ۱۱ گل از استقلال در ۳ بازی لیگ قهرمانان آسیا آن هم مقابل ۳ تیم قدرتمند، از مهاجمان این تیم چهره‌ای مخوف در آسیا ساخته است.

استقلالی‌ها حالا نه تنها تهاجمی‌ترین تیم آسیا هستند، بلکه به رکورد تهاجمی‌ترین تیم ایرانی در آسیا طی ۳ دیدار اول رسیده‌اند. اما دریافت ۶ گل در ۳ بازی، گرچه آنها را دارای ضعیف‌ترین خط دفاعی این مسابقات نکرده، اما ضعیف‌ترین خط دفاعی در بین مدعیان را به آنها تعلق داده است.

استقلال که خطرناک‌ترین خط حمله آسیایی را در اختیار دارد، تنها به دلیل ضعف در ساختار دفاعی و مشکلاتی که به خصوص در عمق دفاع دارد، صدر جدول گروه سوم مسابقات را از دست داده است.

آبی پوشان البته در لیگ برتر چهره‌ای کاملاً متفاوت دارند. آنها در ۱۹ بازی تنها ۲۲ بار گلزنی کرده‌اند و ۱۲ گل خورده دارند و بر خلاف آسیا، در مقابل ضعف در گلزنی، از استحکام در خط دفاعی بهره می‌برند.

شاگردان فرهاد مجیدی در حالی در آسیا تنها در ۳ بازی ۱۱ گل به ثمر رسانده‌اند و میانگین نزدیک به ۳ گل به ازای هر بازی را از خود به جای گذاشته‌اند که در ۱۹ بازی داخلی ۲۲ گل زده‌اند و متوسط ۱/۱ گل زده به ازای هر بازی را دارند.

دروازه آبی پوشان در ۱۹ بازی لیگ تنها ۱۲ بار باز شده است تا به ازای هر بازی ۰/۶۳ گل خورده باشند اما همین تیم در ۳ دیدار آسیایی ۶ بار دروازه‌اش باز شده است تا به ازای هر بازی، متوسط ۲ گل خورده داشته باشد.

این آمار نشان می‌دهد که استقلال در حمله و دفاع، در آسیا و لیگ برتر دو شرایط کاملاً متفاوت دارد. آنها هر میزان که در لیگ برتر سخت گل می‌خورند، در آسیا راحت، ساده و نسبتاً زیاد دروازه شان باز می‌شود؛ و هر قدر که در لیگ برتر سخت و کم گل می‌زنند، در آسیا ساده، راحت و نسبتاً زیاد گلزنی می‌کنند.

---- تعداد بازی گل زده دقیقه-گل گل خورده دقیقه -گل
لیگ قهرمانان آسیا ۳ ۱۱ هر ۲۴ دقیقه ۱ گل ۶ هر ۴۵ دقیقه ۱ گل
لیگ برتر ۱۹ ۲۲ هر ۷۸ دقیقه ۱ گل ۱۲ هر ۱۴۳ دقیقه ۱ گل

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...